AMD ekran kartı VRAM nasıl artırılır?

moleza

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, hayırlı günler. Bilgisayarımın ekran kartına baktığımda görseldeki gibi gözüküyor. Ama VRAM çok düşük bunu nasıl arttırırım?

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    22,5 KB · Görüntüleme: 60
Son düzenleyen: Moderatör:
Gerektiğinde kendisi alıyor diye biliyorum. Yapmanız gereken bir şey yok.

İşlemci ve anakart modeli nedir?

Dosya Ekleri

• Ekran Alssssıntısı.PNG
    Ekran Alssssıntısı.PNG
    12 KB · Görüntüleme: 40
Radeon Graphics yazdığına göre APU dur büyük ihtimalle. Kasanın içine baktığınızda alt taraflarda takılı bir şey yoksa ekran kartı yoktur zaten. Sistem kısmından işlemciyi de söyler misiniz?

Sizin cihazınız büyük ihtimalle APU. BIOS üzerinden belki VRAM arttırılıyordur ama laptop BIOS menüleri genelde değişik oluyor.

Tamamdır hocam. APU sistem. Cihaz laptop olduğundan dolayı kendisi gerektiğinde alması lazım. Bunların BIOS'u genelde kısıtlı oluyor.

Gerektiğinde kendisi alıyor diye biliyorum. Yapmanız gereken bir şey yok.

Hocam ben de öyle biliyordum ama MSI Afterburner ile FPS değerlerine bakıyordum ama her oyunda VRAM kullanımı 492 MB civarı.

Radeon Graphics yazdığına göre APU dur büyük ihtimalle. Kasanın içine baktığınızda alt taraflarda takılı bir şey yoksa ekran kartı yoktur zaten. Sistem kısmından işlemciyi de söyler misiniz ?
Amd Ryzen 5 4500U 2375MHz Hocam.

Tamamdır hocam. APU sistem. Cihaz laptop olduğundan dolayı kendisi gerektiğinde alması lazım. Bunların BIOS'u genelde kısıtlı oluyor.
Hocam ne yaparsam yapayım vram her zaman ayrı ben birşey mi kaçırıyorum tam anlayamadım.

Radeon Graphics yazdığına göre APU dur büyük ihtimalle. Kasanın içine baktığınızda alt taraflarda takılı bir şey yoksa ekran kartı yoktur zaten. Sistem kısmından işlemciyi de söyler misiniz?

Sizin cihazınız büyük ihtimalle APU. BIOS üzerinden belki VRAM arttırılıyordur ama laptop BIOS menüleri genelde değişik oluyor.
BİOS ayarlarına bakacağım hocam. Teşekkür ederim.

Geri
Yukarı