AMD ekran kartında BIOS Switch nedir?

BURUH THE GREAT

Centipat
Yer
Antalya
Arkadaşlar ekran kartının üzerinde bir tuş var ve buna sanırım BIOS Switch deniyormuş. Bir yön performans diğer yön güç tasarrufuymuş diye gördüm internette. Benim tuş sağa doğru çekilmiş yani güç tasarrufundaymış galiba. Ben bunu performansa çekersem ne olacak? Benim ekran kartım zaten yükte 220-225watt çekiyordu. Arkadaşımdaki RX6800 ile aynı gücü çekiyor yani. Bu modu açarsam daha fazla watt çekip daha fazla FPS mi verecek ve bunu açarsam ne gibi değişiklikler olacak?

Güç tasarrufunda kalsın. Performans moduna alınca genelde kartlar çok agresif bir fan profiliyle çalışıyor ve fan sürekli dönüyör boşta olsa bile. Getirisi de buna değmiyor.

Güç tasarrufunda kalsın. Performans moduna alınca genelde kartlar çok agresif bir fan profiliyle çalışıyor ve fan sürekli dönüyör boşta olsa bile. Getirisi de buna değmiyor.
Anladım yani ben bu ayarı ellemiyorum o zaman, peki benim ekran kartım neden fazla watt çekiyor? Arkadaşın Rx6800'ü ile aynı watt değerini hatta daha fazlasını çekiyor bazen benim kart. Fabrikadan çıkışlı overclock falan mı mevcut kartımda acaba?

Geri
Yukarı