AMD ekran kartını güncelleyince bilgisayar görüntü vermiyor

cosmicfugue

Hectopat
Daha fazla  
1- Bilgisayarım formattan geldiğinde driverın çok eski bir sürümü kuruluydu o yüzden ilk olarak AMD sitesinden ekran kartımı seçtim ve en güncel driverini kurmak için indirdim açtım ve yüklenmesini başında bekledim.

1.png

2- Ondan sonra USB takınca gelen sesten geldi ve ekran gitti ondan sonra çıkarma sesi geldi ve ekranın gelmesini bekledim. Mause ve klavye gitti geldi ve ondan sonra Windows kapanıp açılmış gibi tekrardan başladı bilgisayarım. Geri uygulamaya girdim sol altta Güncellendi! yazıyor. Şu anda yüklü olarak gösterilen versiyon değişmemiş ve tekrardan "Güncelleştirmeleri Kontrol Et" dediğimde yüklemek istediğim versiyon çıkıyor.
12.png

3- Ondan sonra tekrardan tıkladım 18.12.1.1'e (İşlemi Recommended içinde denedim fakat olmuyor) ve böyle bir şey geldi:

13.png

Not: Bilgisayarım 4 kere böyle olaylardan dolayı formattan geldi. Ekran kartı ya da Windows'u güncellemeye çalışınca "Bilgisayarı Tekrar Başlat" tuşuna basıyorum ve bilgisayar tekrardan açılırken monitörüm açılmıyor. Kasadan ses geliyor, Klavye mause yanıyor. Monitör yok. Monitör ışığı turuncu yanıyor, yani kapalı. Bu yüzden hiçbir şeyimi doğru dürüst güncelleyemiyorum, korkuyorum. Windows mu çöküyor ne yapıyor bilmiyorum fakat tekrardan açılmamazlık oluyor. Bu konuda yardımcı olacak biri var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Öncelikle kendin format atmayı öğrenebilirsin. Burada gerekli bütün dosya ve video rehberimiz var:

Windows 10 Türkçe İndirme ve Kurulum

Anlattığın soruna bakacak olursam ekran kartında arıza olabilir diye düşünüyorum. Yüklü Windows 10 sürümünü belirt. Bir de ekran kartı modelini.

Ayrıca sürücüyü de elle indirip kurmayı deneyebilirsin.
Öncelikle kendin format atmayı öğrenebilirsin. Burada gerekli bütün dosya ve video rehberimiz var:

Anlattığın soruna bakacak olursam ekran kartında arıza olabilir diye düşünüyorum. Yüklü Windows 10 sürümünü belirt. Bir de ekran kartı modelini.

Çözüm

Başlık "AMD ekran kartını güncelleyemiyorum ve Bilgisayarım bu tür işlemlerde görüntü veremeyebiliyor"olacaktı.

2 sorunum bulunmakta. Driver'i güncelleyemiyorum bir türlü tekrardan kurmaya çalışacağım. Bir sorun olarak da muhtemelen şu sebepten dolayı güncelleyemiyorum; Ekran kartım "AMD R7 250 Series" fakat sistemde "AMD R9 M360" diye gözüküyor ve bu driverimi güncellemekte sıkıntı çıkarıyor diye düşünüyorum. Formattan böyle geldi önceden "R7 250 Series" gözüküyordu. Çok kez denedim güncelleme vesayre gibi işlemleri USB Sesi geliyor ve ekran gidiyor, USB Sesi Çıkarılma Sesi geliyor fakat ekran gelmesi gerekirken 2 dakika vesayre bekliyorum (bu sırada klavye, maus bir sönüyor bir yanıyor.) sonra windows açılıyor ve driver güncellenmemiş oluyor.

- Windows 10 Pro
- AMD R7 250 Series (AMD R9 M360 Görünüyor.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı