Çözüldü AMD Fan Ayarı Bozuk

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

thecasperr

Hectopat
Daha fazla  
selam,
AMD uygulamasının üzerinde fan ayarı yapmama rağmen...

1692181031816.png

Fanlar hala 50 dere gibi bir şey iken çalışıyor. Benim oynadığım oyunda sürekli 49-55 dereceleri arası gezdiği için fan çalışıp duruyor çalışıp duruyor. Böylede fanın bozulacağından korkuyorum. Yukarıda 58 derecede çalışması gerektiğini ayarlamama rağmen fanlar 50 derecede çalışıyor:

1692181124164.png

Yani demek istediğim fan ayarları çalışmıyor. Nasıl düzeltebilir?

Çözüm
Oyunda 60 dereceye kadar çalışmasın diye ayarlasanız da, fanlar çalışmadığı için anında 60 olur çalışmaya başlar, oyunda fan çalıştırmadan serin tutamazsınız kartı.

Yani sizin istediğiniz, ben oyun oynayayım, kart 50 derecede çalışsın, fanlar çalışmasın diye bir şey yok.
Bu görüntüde 58 dereceye kadar %15 fan hızı ayarlamışsınız.
Nasıl yani onun ayarı öyle miymiş? Peki 45 derecede iken neden çalışmıyor o zaman

Hiçbir ayar yapmasanız kart yüke binmediği ve 60 dereceye gelmediği sürece fan çalıştırmaz zaten.
60 Dereceye kadar çalışmamasını nasıl yapabilirim?

Oyunda 60 dereceye kadar çalışmasın diye ayarlasanız da, fanlar çalışmadığı için anında 60 olur çalışmaya başlar, oyunda fan çalıştırmadan serin tutamazsınız kartı.

Yani sizin istediğiniz, ben oyun oynayayım, kart 50 derecede çalışsın, fanlar çalışmasın diye bir şey yok.

Çözüm

Geri
Yukarı