AMD FPS sınırını arttırma

monsterback

Hectopat
Daha fazla  
Ben BDO oynuyorum ve oyunda maksimum 60 FPS alabiliyorum ancak oyunda yapacağım bir işlem gereği yüksek FPS almam lazım. Bu limiti Nvidia Denetim Masası'nda dikey ya da düşey senkronizasyonu hızlı yaparak çözebiliyorlar ancak benim kartım AMD.
Bunu nasıl yaparım? AMD'de bu ayarın karşılığını bulamadım, kare hızı hedef kontrolü var. Bunu 30-300 arası seçebiliyorum. 120 vs. yaptım değişmedi hiçbir şey.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyunu eğer pencereli tam ekran olarak oynayınca fps limitini 60a sabitliyo ancak tam ekrana geçince veya vsync gibi ayarları kapatınca bu limit kalkıyor.
Ama bende kalkmıyor bir türlü bu limit.

Ayarları diğer seviyelere aldığında herhangi bir değişiklik oluyor mu?
Performans ayarları sekmesinin de resimlerini atar mısın?
Ayarları ortadan düşüğe çekiyorum yine en fazla 60 alıyorum
2018-11-20_360271348.JPG
2018-11-20_360226176.JPG
2018-11-20_360276647.JPG
2018-11-20_360330716.JPG
2018-11-20_360278729.JPG

Hangisini kapatmam lazım? Vsync diye bi ayar göremedim.

Eki Görüntüle 344927
Örtüşme önleme modunu Radeon ayarlarını kullanacak şekilde değiştirip dikey yenileme için bekle seçeneğini de kapalı olarak seçip dener misin?

Şu an kontrol edemiyorum ama akşam ben de deneyeceğim.

Oyun performansını en iyile adlı seçenekleri tamamen kapat. Resimde gösterilen FPS sayacını 0 çekip bir dene.
Eğer olmuyorsa Belgelerim dosyasında Black desert dosyasını sil. Oyunu yeniden başlat.

Screenshot.png

Örtüşme önleme modunu Radeon ayarlarını kullanacak şekilde değiştirip dikey yenileme için bekle seçeneğini de kapalı olarak seçip dener misin?

Şu an kontrol edemiyorum ama akşam ben de deneyeceğim.
Dikey yenileme için bekleyi kapattım örtüşmeyi de uygulama ayarlarını geçersiz kıl yaptım
Oyun performansını en iyile adlı seçenekleri tamamen kapat. Resimde gösterilen FPS sayacını 0 çekip bir dene.
Eğer olmuyorsa Belgelerim dosyasında Black desert dosyasını sil. Oyunu yeniden başlat.

Eki Görüntüle 345160
Oyun performansını en iyileyi kapatamıyorum bir türlü
Belgelerimden silip deniyeyim birde
Silip denedim hala kapatamıyorum o ayarı

Son düzenleme:
Çözüm
Dikey yenileme için bekleyi kapattım örtüşmeyi de uygulama ayarlarını geçersiz kıl yaptım.
Yabancı bir forumda okudum. Dikey yenileme için bekle seçeneklerinde enhanced sync seçeneği varmış bunu açıp oyuna girdiğinde çerçeveli tam ekran ve tam ekran arasında geçiş yapınca bir kere kare hızı kilidi açılıyor yazmış.

Yabancı bir forumda okudum. Dikey yenileme için bekle seçeneklerinde enhanced sync seçeneği varmış bunu açıp oyuna girdiğinde çerçeveli tam ekran ve tam ekran arasında geçiş yapınca bir kere kare hızı kilidi açılıyor yazmış.
Enhanced sync Geliştirilmiş senkronizasyon mu oluyor eğer oysa öyle bir ayar var evet

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı