AMD FreeSync ayarı yerinde Adaptive Sync var

NoNAME5252

Hectopat
Daha fazla  
Bundan birkaç ay önce ekran kısmında FreeSync yazıyordu ayarlarda fakat bugün drivere girdiğimde FreeSync ayarının olduğu yerde Adaptive Sync yazıyor bu ikisi aynı şey mi FreeSync açıkmı kapalımı nasıl anlarım? Monitörüm AOC C24G1 monitör ayarlarından FreeSync kapatınca Radeon ayarlarına FreeSync geliyor hangisini yapmam sağlıklı olur akıcılık bakımından.

Masaüstü > sağtık > AMD Radeon Software > ayarlar > ekran > AMD FreeSync anlaşılmayan yer varsa anlatırım

Masaüstü > sağtık > AMD Radeon Software > ayarlar > ekran > AMD FreeSync anlaşılmayan yer varsa anlatırım.

Kanka okusaydın keşke FreeSync açık zaten monitörde ama driverda FreeSync ayarı yerinde Adaptive Sync var ben ikisi de ayn şey mi diye merak ettim.

İkisi de aynı teknoloji. Aynı anda aktif olmalarına gerek yok. İnput lagı arttırır. Birinden birini kullanın.

FreeSync monitörde açık ama driverda FreeSync ayarı yok ekran kartım RX 580 Adaptive Sync var FPS oyunları oynuyorum monitörden FreeSync kapatıp driverdan FreeSync mi açmam gerek tam olarak yoksa monitörden açıp driverdan adaptive syncmi kapatmam gerekiyor.

FreeSync monitörde açık ama driverda FreeSync ayarı yok ekran kartım RX 580 Adaptive Sync var FPS oyunları oynuyorum monitörden FreeSync kapatıp driverdan FreeSync mi açmam gerek tam olarak yoksa monitörden açıp driverdan adaptive syncmi kapatmam gerekiyor.

GPU'dan Adaptive Sync aktif edebilirsin. Fakat monitörde FreeSync açık olması yeterlidir.

Yeni konular

Geri
Yukarı