AMD FSR ve NVIDIA DLSS farkı geçici mi?

Kart alacağım 2060'la RX6600 arasında kaldım. FSR teknolojisi de DLSS gibi yazılımsal mı? Yani ileride daha iyi olabilir mi?

1080p de oyun oynarken ikisi de çok kötü duruyor. Aralarındaki fark 1440P'den sonra ortaya çıkıyor, 1080p rende 1440p görüntü çıkışı DLSS gayet güzel duruyor. Çok üst seviye bir kart almadığın sürece DLSS'miş FSR'mış o öyle büyük etkenler değil.

RTX 2060'ın karşısında RX6600 seçerim her ne kadar AMD düşmanı olsam da. Bu arada RX6600 RTX 3060 dengi değil saf güçte öyle olabilir fakat RT gibi teknolojiler aktifken NVIDIA her daim üstün gelecek RT Core gibi bileşenler yüzünden, ayrıca yayın yapmaya hevesin varsa AMD alma NVIDIA'da CUDA teknolojisi çok yardımcı oluyor. NVIDIA Broadcast vb.

Benim merak ettiğim ikiside yazılımsalmıydı ? Nvidia da karar kıldım fiyat nerdeyse aynı nvidia daha aşşağı olunca onu aldım. MANLI RTX 2060 Süper

Geçiciyse de insan hayatının bir limiti var be kardeşim.
Yok neymiş FSR yetişiyormuş da FSR 3 yaygınlaşıyormuş da.. Ne zaman arkadaşım? Sürekli olmasını mı bekleyeceğiz bir şeylerin?
Hem yaygınlaşsa ne olacak? iyi olacağının bir garantisi var mı? FSR1 bildiğin çöptü. FSR2 de çöp. 3. versiyon da DLSS ile yarışamıyor. Quality mode'a alsan bile bulanık. Dolayısı ile bir oyunda FSR'nin olup olmaması umrumda bile değil. Bulanık olacaksa istiyorsa FSR500 çıksın ne işe yarıyor?
Nvidia DLSS 2.0'dan beri neredeyse eklendiği her oyunda gözü kapalı tercih sebebi olmuş durumda. Quality mode kaliteyi bozmadığı gibi, birçok oyund TAA'ya göre daha keskin bir görüntü sağlıyor. 3.5'daki iyileştirmeleri ve fps boostu saymıyorum bile.

Geçiciyse de insan hayatının bir limiti var be kardeşim.
Yok neymiş FSR yetişiyormuş da FSR 3 yaygınlaşıyormuş da.. Ne zaman arkadaşım? Sürekli olmasını mı bekleyeceğiz bir şeylerin?
Hem yaygınlaşsa ne olacak? iyi olacağının bir garantisi var mı? FSR1 bildiğin çöptü. FSR2 de çöp. 3. versiyon da DLSS ile yarışamıyor. Quality mode'a alsan bile bulanık. Dolayısı ile bir oyunda FSR'nin olup olmaması umrumda bile değil. Bulanık olacaksa istiyorsa FSR500 çıksın ne işe yarıyor?
Nvidia DLSS 2.0'dan beri neredeyse eklendiği her oyunda gözü kapalı tercih sebebi olmuş durumda. Quality mode kaliteyi bozmadığı gibi, birçok oyund TAA'ya göre daha keskin bir görüntü sağlıyor. 3.5'daki iyileştirmeleri ve fps boostu saymıyorum bile.
Phsyx zamanındada böyle olmuştu sonra yakalasada iş işten geçiyor. o zaman amd kart almıştım ömrü üç ay sürdü birdaha da almadım.

Geri
Yukarı