AMD FX 4100 Ve GTX 1050 Ti Oyun Performansı

1080P'de kullanırsanız ayarları orta-yükseğe çekip darboğazı bir miktar azaltırsın neyse de 720P'de işlemciye yük binince elinden hiçbir şey gelmez. Ultra'ya çekmeye çalışırsın ayarları. Ayrıca büyük ihtimalle kullandığın anakart 970 değil 760 bir anakart. Bu yüzden FX 8XXX bir işlemci hayal olabilir. Yeterli gücü anakart veremeyeceği için hem darboğaz hem de performans düşüklüğü yaşayacaksın. En fazla ikinci el GT 1030/GTX 750 Ti al derim. RX 560 2 GB ile de darboğaz yapacak çünkü.

Eğer 720p çözünürlükte kullanacaksan güçlü 1080p kartlarına bakma bile o işlemciyle. GT 1030 al kullan 720p çözünürlükte en uygunu. Fakat 1080p'de kullanacağım diyorsan ilk önce işlemcini FX 8300 veya FX 8350 yapıp RX 560 ve GTX 1050 gibi kartlara yonelmesin.

Benim istediğim şu, bu sistemi bir daha yükseltmeyi düşünmüyorum buna göre bana en iyi olabilecek kartları önerirmisiniz dedim çünkü sistemi yükseltmeye kalksam ddr3 ramlar,anakart işlemci,monitör hepsi değişmesi gerekecek. Bu sistemi en iyi hale nasıl getirebiliriz 1000 lira bütçem var internetten araştırdım biraz 1050 için çok fazla sorun olacağını düşünmüyorlar siz ne düşünüyorsunuz ?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı