AMD FX 6300 CPU Soğutucu Önerileriniz

Mithril

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar FX 6300 için soğutucu fan alacağım. Stok fan sesinden artık sıkıldım ve ısınıyor işlemci, aşağıdaki verdiğim linkteki soğutucuyu almayı düşünüyorum. Benim için önemli olan sessiz ve işlemciyi iyi soğutması, sizlerinde önerisini ve değerli yorumlarınızı bekliyorum.

Cooler Master Hyper T4 Intel AMD Uyumlu CPU Soğutucusu | sanalmarketim
* Ram slotunu kapatıyormuş, diğer slotlara taksam ram hızında herhangi bir düşüş olur mu ?

Düşüş olmaz, Hyper T4 güzel soğutucudur kendim kullanıcısıyım, satın alabilirsin. Alternatif olarak Hyper 212 Evo ve TX3 modeline göz atabilirsin.

RAM tek slotsa pek farketmez, fakat anakart kitapçığında gösterildiği gibi takılmalı.

Düşüş olmaz, Hyper T4 güzel soğutucudur kendim kullanıcısıyım, satın alabilirsin. Alternatif olarak Hyper 212 Evo ve TX3 modeline göz atabilirsin.

Arkadaşlar Hyper T4 alcam büyük ihtimal şuan ramler A1 ve B1 slotun da takılı dual channel mavi kanallarda takılı durumda. Bunları A2 B2 ye taksam dual channel bozulur mu ?

Anakartım M5A97 LE R2.0
black slot A1 B1.png Siyah slot A1 B1
blue slot A2 B2.png Mavi slot A2 B2

İki slotta siyah ve mavi bölüme taktığımda "Channel" bölümünde "Dual" yazıyor.
Bu durumda ramlar iki slot bölümünde de dual kit olarak mı çalışmış oluyor ?
@Recep Baltaş @Ali Güngör @MF Bilgilendirirseniz sevinirim. Sizlerin verdiği bilgiye göre Hyper T4 yada TX3 evo soğutucu alacağım.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı