AMD FX 6300 GTX 1050 Ti Darboğaz sorunu

ichbinayberk

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle bilgisayarın darboğaz yaptığından emin değilim fakat oyunlarda aniden FPS düşüşü yaşıyorum. Yeni bir işlemci alcaktım fakat oradaki çalışan ilk başta ısısına bak dedi. Baktım 65 derece falan. Sıkıntı işlemcide mi? Yardım ederseniz sevinirim.
Sistem özellikleri:
MSI GeForce GTX 1050 Ti
AMD FX-6300
ASRock 960GM VGS3 FX
8 GB RAM
1 TB HDD

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemcin zaten darboğaz yaratacak seviyede. Üstüne çok eski bir anakart kullanıyorsun, o da işlemci performansını sınırlıyor. Bu sebepten FPS düşüşü alman çok ama çok normal.

İşlemci anakart RAM üçlüsünü güncel bir şekilde değiştir. Çok para vermek istemiyorum diyorsan, ikinci elden DDR3 en az 2. nesil bir Intel işlemci ve anakart bul. En azından FPS düşüşleri ortadan kalkacaktır.

İşlemcin zaten darboğaz yaratacak seviyede. Üstüne çok eski bir anakart kullanıyorsun, o da işlemci performansını sınırlıyor. Bu sebepten FPS düşüşü alman çok ama çok normal.

İşlemci anakart RAM üçlüsünü güncel bir şekilde değiştir. Çok para vermek istemiyorum diyorsan, ikinci elden DDR3 en az 2. nesil bir Intel işlemci ve anakart bul. En azından FPS düşüşleri ortadan kalkacaktır.
sadece işlemciyi değiştirsek sorun ortadan kalkmazmı amd fx 8300 felan alsam

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı