GTX 1050 Ti - AMD FX 6300 FPS Düşmesi Sorunu

ichbinayberk

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bende GTX 1050 Ti ve AMD FX 6300 var ama Need For Speed Payback veya Battlefield 1 oynarken ara sıra oyun kasmalar giriyor. Görev Yöneticisinin ekran görüntüsünü aldım. Bilgisayarın içini de temizledim fakat yine düzelmedi.

Ekran Alıntısı.PNG

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Buradaki yönergelere göre MSI Afterburner ile oyun içi değerlerin görüntülerini atarsanız daha faydalı olur. Bu durumda olası neden sayısı biraz fazla kalıyor.

Oyun içi CPU - GPU kullanımı ve sıcaklıkları önemli. Sadece görselden yola çıkarsak ise bellek miktarı günümüz için çok yeterli görünmüyor ve disk kullanımı yüksek gibi görünüyor.

Zaman zaman darboğaz yapıypr gibi. Aynı sorunu 1050 Ti ile Intel X5450 de yaşıyordum. Nispeten daha yeni bir işlemciye geçiş yaptım darboğaz sorunu ortadan kalktı. Örnek olarak PUBG'de aldığım FPS tamamen aynı ayarlarda 40'dan 60-70'lere yükseldi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Buradaki yönergelere göre MSI Afterburner ile oyun içi değerlerin görüntülerini atarsanız daha faydalı olur. Bu durumda olası neden sayısı biraz fazla kalıyor.

Oyun içi CPU - GPU kullanımı ve sıcaklıkları önemli. Sadece görselden yola çıkarsak ise bellek miktarı günümüz için çok yeterli görünmüyor ve disk kullanımı yüksek gibi görünüyor.

Evet HDD'den de kaynaklanabilir. Yazma ve okuma hızları ile alakalı olarak.

İşlemciye yüklenen oyunlarda işlemcin yetersiz kalıyor olabilir. Ki oynadığın oyunlar da öyle. Yukarıda denilen gibi oyun içi değerleri atarsanız bir şey diyebiliriz. Oyun ayarlarını ve çözünürlüğü de olabildiğince yükseltin.

Bilgisayarın içini temizledim tekrardan düzeldi. Ama beklediğim performansı alamıyorum çünkü işlemcim ölmüş neredeyse. Çare yeni bir işlemci almak, önerilerinize açığım. 500 600 TL arası olabilir.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı