AMD FX-6300 ile RX470 veya RX570 darboğaz yapar mı?

1050ti iyidir voltaj vermeden 4.1ghz yaparsanız yetecektir ancak CSGO gibi oyunlarda darboğaz yapar. ben 4.5ghz ile 160-250fps arası alıyorum.

OC işlemi daha önce hiç yapmadım onun için o topa hiç girmek istemiyorum riskli olur falan diye.
Teknik olarak overclock sayılmaz işlemci kendisi 4.1'e turboyla zaten çıkıyor ancak consistent değil bir de 2senedir oc kullanan birisi olara söylüyorum. Hiçbir sıkıntı çıkmadı şimdiye kadar ve benim overclock voltajım seninkininden 1.5v falan fazla.

Teknik olarak overclock sayılmaz işlemci kendisi 4.1'e Turbo'yla zaten çıkıyor ancak consistent değil bir de 2senedir OC kullanan birisi olara söylüyorum. Hiçbir sıkıntı çıkmadı şimdiye kadar ve benim overclock voltajım seninkininden 1.5v falan fazla.

Nasıl yapabililirim peki?

Nasıl yapabililirim peki?
BIOS'unuza girin AI Tweaker ya da OC Settings var oraya geçin CPU Multipler'ı Autodan çıkarıp(x21 falan olması lazım onu siz ayarlayın gösterir zaten) 4.1 olacak şekilde ayarlayın daha sonrasında CPU Voltage kısmına girip orayı da 1.38 yapın eğer mavi ekran alırsanoz 1.41'e kadar çıkarabilirsiniz. sonrasında da stress testi yapıp stabile ve sıcaklıklara bakın.

Bıos'unuza girin AI tweaker ya da OC settings var oraya geçin CPU Multipler'ı Auto'dan çıkarıp(X21 falan olması lazım onu siz ayarlayın gösterir zaten) 4.1 olacak şekilde ayarlayın daha sonrasında CPU voltage kısmına girip orayı da 1.38 yapın eğer mavi ekran alırsanoz 1.41'e kadar çıkarabilirsiniz. Sonrasında da stress testi yapıp stabile ve sıcaklıklara bakın.

Şu an BIOS ekranındayım yardımcı olursanız çok iyi olur.

Dosya Ekleri

• IMG_20210116_184729.jpg
    IMG_20210116_184729.jpg
    174,6 KB · Görüntüleme: 28
Adv. Freq settings e gir orada benim dediklerim çıkacaktır.

CPU freq. Seçeneği kilitli üzerine gelemiyorum.
Adv. Freq settings e gir orada benim dediklerim çıkacaktır.

Hocam 4.1'a çektim voltajı arttırın dediniz ama onu tam beceremedim size ulaşabileceğim bir sosyal medyanız var mı birkaç dakikanızı ayırabilirseniz.

Dosya Ekleri

• IMG_20210116_190601.jpg
    IMG_20210116_190601.jpg
    163,5 KB · Görüntüleme: 25
Son düzenleme:
Adv. voltage settings de de voltaj ayarı olması gerek CPU Voltage,bitti bu kadar.

Multipleri de dğeiştirmeniz için CPU Unlock seçeneğini açmanız gerek.

Geri
Yukarı