AMD FX 6300 İşlemciye Overclock Yapmak

lerumma

Kilopat
Makaleler
5
Daha fazla  
İşlemci AMD FX 6300. Fan Xigmatek TYR SD962. Anakartım ise Asus M5A97 LE R2.0. İnternet'te araştırma yaptım fakat herkes farklı bir şey söylüyor. Ve bazı dedikleri şey BIOS'ta yok. Bana yardım edebilecek var mı? Yaklaşık 4.5 GHz'e kadar yükseltmeyi düşünüyorum. Fan iyi soğutuyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
FX 6300 ile 4.00 GHz mi? :D İmkansız. Bizim atölyede de FX 6300 işlemcili bilgisayarlar var herhangi biri bozulunca hocalar salıyor ne yaparsanız yapın diye :D Bizde OC basıyoruz şu ana dek en fazla 3.9 yapabildim dahada üstüne çıkmıyor. Soğutucunuz her ne kadar iyi olursa olsun siz yinede güvenmeyin FX serisi işlemciler çok ısınır sıvı soğutma bile dayanmaz :D

Ben kendi fx-6300 işlemcim ile stabil bir şekilde 4.4 ghz de 1.5 senedir kullanmıyorum. Tabiki voltaj vererek. Şuan tam değerleri hatırlamıyorum fakat mümkün değil değil.
Bu arada işlemcim boşta 35 derece civarında.Yükte ise 55-60 hiç oc yapmadan boşta 20 derece civarındaydı yük halini hatırlamıyorum.

Ben FX6100'ü 4.0Ghz'de kullanıyorum... @time to abandon ship
AMD Turbo Core, Silent Mode,Core C6 State, HPC Mode vs ayarların hepsini kapat.
Multipler : 22x
CPU Voltage 1.428v
CPU/NB Frequency 2000Mhz
HT Link Speed 2400Mhz

2 dakika Aida64 ile işlemciyi zorla eğer işlemçi 72 dereceyi geçerse hız aşırtmayı azalt.

Son düzenleme:
FX 6300 ile 4.00 GHz mi? :D İmkansız. Bizim atölyede de FX 6300 işlemcili bilgisayarlar var herhangi biri bozulunca hocalar salıyor ne yaparsanız yapın diye :D Bizde OC basıyoruz şu ana dek en fazla 3.9 yapabildim dahada üstüne çıkmıyor. Soğutucunuz her ne kadar iyi olursa olsun siz yinede güvenmeyin FX serisi işlemciler çok ısınır sıvı soğutma bile dayanmaz :D
Tam tersi,aynı işlemciyi kullanıyorum;stock fan ile hemde biosdan 4.0 Ghz.- 4.2 Ghz. Şeklinde o.c ledim hiçbir sıkıntı çıkarmadı yük altında 60-62 küsür derecelerde ve hiçde voltaj vermememe rağmen.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    26,1 KB · Görüntüleme: 72
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı