AMD FX 6300 M5A97 R2.0 Sisteme İşlemci Soğutucusu Önerisi

• Konuyu başlatan ber2
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 10
  • Görüntüleme 2B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden saçma olsun ? Hem fazla para vermek saçma diyorsun hem de sağlam soğutsun ve sessiz olsun diyorsun.

Neden saçma olsun ? Hem fazla para vermek saçma diyorsun hem de sağlam soğutsun ve sessiz olsun diyorsun.
Aslında ikinize birde hak veriyorum. Adam şöyle düşünmüştür. İşlemci zaten 300 TL bir fan 150 TL yani yarısı. Ama sağlam soğutma istiyorsanız paraya kıyarsınız. Forumda hep CM HYPER 212 önerilir. Bende kendim kullandığım CM HYPER 103'ü gönül rahatlığıyla önerebilirim. Sıcaklık değerleri aynı ses yok ve mavi ledli.

Arkadaşın dediği doğru işlemci bilgisayarın beynidir ve güzel soğutulması gerekmektedir. Ve AMD FX6300 öyle gayet iyi bir işlemci. ;)

Küçük fanlar(8-9 cm) her zaman ses yapar. Sıcaklığı atabilmesi için daha yüksek devirde dönmesi gerekir. Eğer sessiz ve düzgün bir soğutma istiyorsanız fanı büyük olan soğutuculara yönelin(12cm). Thermaltake Contac 30 veya Hyper 212 alabilrsiniz. Contac 30'u tavsiye ederim. Aynı işlemciyle kendim kullanıyorum. Soğutma performansı ve sessizliği iyi.

Bu benim kendi düşüncem. Saçma oluyor çünkü, 330TL işlemci 150TL soğutucu, Yaklışık 500TL yapıyor. Böyle karar verseydim zaten, Az dişimi sıkar üstüne para koyup gider intel tabanlı bir sistem kurardım. Ve ilerde de o markaya yakışır bir şekilde 150TL değil, Daha iyisi sıvı soğutma bile düşünürdüm.

- - - Güncellendi - - -

contac 16 Olabilir aslında. Fiyatıda istediğim gibi :D

Cooler Master Blizzard T2 Mini düşünebilirsin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı