AMD FX-6300 Mac OS X İçin Yeterli mi?

• Konuyu başlatan KFTR
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 7
  • Görüntüleme 1B

KFTR

Hectopat
Selâmün Aleyküm arkadaşlar,

Youtube üzerinden Mac OS X rehber videonuzu izledim. Fakat sistemimin yeterli olup olmayacağını sormak istedim. PC yi 6 ay önce aldım, AMD sistem toplamıştım. Bundan sonra değiştirmek için durum yok malesef.

Dün gördükten sonra bir hevestir Mac Os X kurayım, hem biraz mac os konusunda tecrübe bilgi kazanıyım diyerek kurmaya karar verdim.

Sistem bilgilerim:

• İşletim Sistemi: Windows 8 Pro 64-bit
  • CPU: AMD FX-6300: Vishera 32nm Teknoloji
  • RAM: 8.00 GB 803MHz İkili-Kanal DDR3 @ (11-11-11-28)
  • Anakart: Gigabyte Technology Co, Ltd 970A-DS3 (CPU 1):
  • Ekran kartı: ASUS VS228 (1680x1050 @ 60Hz)
  • Ekran kartı: ATI AMD Radeon HD 1024 Serisi 6800 (Sapphire / PCPartner):
  • Depolama931GB Seagate ST1000DM003-1CH162 ATA Cihazı (SATA)
  • Optik Sürücüler: ASUS DRW-24B5ST ATA Cihazı
  • Ses: Realtek High Definition Audio

Sizlere iki sorum var.

1. Sistemim Mac OS X için yeterli mi?
  2. Hangi programları indirmem lazım ve nereden indirebilirim? (işletim sistemi dahil)

Daha önce dual olarak birçok kez ubuntu, windows 7 ve windows 8 kurarak kullanmıştım.

Yardımcılarınızı ve düşüncelerinizi bekliyorum. Şimdiden konuya mesaj yazan herkese teşekkür ederim.

Ekran kartım: Ati radeon 6870

Amd sistemlere hackintosh kurulabilir. Forumda var mı bilmiyorum. Yoksa nette bulabilirsiniz.
Ekran kartınız için nette farklı görüşler ve denemeler var çalışıp çalışmadığı konusunda araştırmak lazım.
Sistemle ilgili bilgiler vermişsiniz ancak;
Ethernet ve ses kart modelinizi yazabilirseniz daha belirgin bilgi verilebilir.
Kolay gelsin.

Amd sistemlere hackintosh kurulabilir. Forumda var mı bilmiyorum. Yoksa nette bulabilirsiniz.
Ekran kartınız için nette farklı görüşler ve denemeler var çalışıp çalışmadığı konusunda araştırmak lazım.
Sistemle ilgili bilgiler vermişsiniz ancak;
Ethernet ve ses kart modelinizi yazabilirseniz daha belirgin bilgi verilebilir.
Kolay gelsin.

Cevabınız için teşekkür ederim, niresh indiriyorum(tabi niresh nedir onu dahi bilmiyorum).
Ethernet ve ses kartım anakart ile birlikte. Şuan kurulu driver'ın info bilgileri böyle:

6pb8kzS.jpg

Ethernet ise:
Realtek PCIe GBE Family Controller

- - - Güncellendi - - -

Daha yeni kurulumu başlatmak için dvd ye iso kalıbından yazdırdığım dvdyi taktım ve yeniden başlattım. Başlangıçda DVD yi okuyor gibi yuvarlak durum barı dönüyor sonra windows 8 başlıyor :S

Son düzenleyen: Moderatör:
Konu başlığının çoğu kısmı konu ile alakalı olmasına rağmen 1 günlük bann atıp bu saate kadar beklettiğiniz için teşekkür ederim öncelikle(sözüm Burak Alkan arkadaşadır). Youtube'da izlediğim kadar samimiyetinize dayanarak gelip yardım istedim.Fakat hoş karşılanmadım.

Niresh Mavericks indirdiniz diye umuyorum. Olmadı USB belleğe yazın Transmac ile.

Mountain lion indirmiştim. ISO kalıbını komple yazdırdım. Meğersem .dmg uzantısı olan dosya yazdırılacakmış. Elimde boş yeterli alana sahip olan USB bulunmadığı için mountain lion sürümünü indirip DVD ye yazdırmıştım(Onuda yanlış yapmışım). İndirdiğim dosya içerisinde birde bu dosyalar var fakat ne olduğunu bilmiyorum. Ufak bir bilgi verebilir misiniz? Ve bunları nasıl nerede kullanmalıyım?
zMRYiGq.jpg

Şimdiden teşekkürler.

@Edit:
Bios ayarlarından AHCI moduna aldığımda Windows 8 açılmıyor, dual olarak kurulum yapacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sanırım Usb mouse kullanıyorsunuz. Belki IOUSBFamily.kext uygun olmayabilir.
Mountain Lion için aratırsanız bulursunuz. Sistem/Kitaplık/Extensions içerisindekini değiştirmeyi deneyebilirsiniz. (Her ihtimale karşı eski kexti yedekleyin)
Disk izlencesi ile onarım da seçenekler arasında.
Kolay gelsin.

Sanırım Usb mouse kullanıyorsunuz. Belki IOUSBFamily.kext uygun olmayabilir.
Mountain Lion için aratırsanız bulursunuz. Sistem/Kitaplık/Extensions içerisindekini değiştirmeyi deneyebilirsiniz. (Her ihtimale karşı eski kexti yedekleyin)
Disk izlencesi ile onarım da seçenekler arasında.
Kolay gelsin.

Üstadım maverick kurmuştum yine aynı kext olur mu?

Windows 8 ile dual kurdum. Mac kurunca windows 8 açılmaz oldu. Windows 8 kurdum tekrar bu sefer mac boot da gözükmüyor :S

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı