AMD FX 6300 Sıcaklığı

Slcbasgu23

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar toplattığım bilgisayarım cumartesi günü geldi. Sistemim:
  • MSI GTX760 TwinFrozr,
  • AMD FX X6 6300,
  • GSKILL 1866 MHZ RipjawsX,
  • Cooler Master K350.
Arkadaşlar bugün dikkatimi çekti biraz kasa fazla ses çıkarıyor. İşlemciyi stok fan ile kullanıyorum. Sesin ekran kartından geldiğini sanmıyorum, internetten de araştırdım FX 6300'ün stok fanı biraz sesliymiş. Sanki üfürüyor gibi ses geliyor fakat ben pek rahatsız değilim. Bu bilgisayarı almadan önceki laptopum daha fazla ses çıkarıyordu.Isınmasına bakayım dedim bilgisayarı ilk açtığımda CPU 43 derece internette gezinirsem falan 50-55 civarındaydı. Battlefield 3 ultra ayarlarda 1920x1080 çözünürlükte oynadığım zaman da 68 civarında. 70 bazen 75 bile olabiliyor. Kaç dereceye kadar problem çıkarmaz? Birde kasanın üstüne dokunduğum zaman sıcak üfürüyor gibi. Dokunduğum zaman o kadar da el yakacak kadar olmamakla birlikte sıcaklık var. Yardımcı olursanız sevinirim, kaç dereceye kadar problem çıkarmaz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayar ısıları istemsizce olduğunda sorun olur. Senin durumun ayrı BF3'ü en yüksek ayarlarda oynuyorsun bilgisayarda zorlanıyor tabi ısınması normal bence bir şey olmaz zaten işlemcinin felan güvenlik aksanı var. Belli bir sıcaklığa geldiğinde bilgisayar otomatikmen kapanıyor. İşin açığı çok sorun olacağını sanmıyorum ama bir söz vardır. Tedbirini al taktiri Allah'a bırak.

Bilgisayar ısıları istemsizce olduğunda sorun olur. Senin durumun ayrı BF3'ü en yüksek ayarlarda oynuyorsun bilgisayarda zorlanıyor tabi ısınması normal bence bir şey olmaz zaten işlemcinin felan güvenlik aksanı var. Belli bir sıcaklığa geldiğinde bilgisayar otomatikmen kapanıyor. İşin açığı çok sorun olacağını sanmıyorum ama bir söz vardır. Tedbirini al taktiri Allah'a bırak.
Çok teşekkür ediyorum vallahi içime su serptin. Allah razı olsun senden. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende KC350 kullanmaktayım. İlk aldığım zamanlar işlemci fanı fazla ses çıkartmıyordu ve kasanın üst bölümü cok ısınıyordu. Zaman geçtikce işlemci fanı baya gürültü yapmaya başlamıştı bende Contact21 CPU fanı aldım ve havayı kuzey yani üst bölüme üfleyicek şekilde kasaya taktırdım. Kasanın üst kısmı olduğundanda fazla bi şekilde ısınmaya başlamıştı. Bunun üzerine kasanın üst kısmındaki fan yerine havayı dışarıya üfleyecek şekilde fan taktım. Onun harici bir tanede kasanın önünede bir tane fan taktırdım. Şuanda yük altında işlemci 45, ekran kartı 60, anakart ve harddisk 30 dereceyi geçmiyor. Speecy programı ile ısı değerlerine bakabilirsin.

@mustafaoguz neden arka egsoza doğru yön vermedin. Genelde üst tarafa çift fan takılır. Büyük su soğutma ünitesi için düşünülmüştür.
100 TL.'lık orta sınıf bir hava soğutma almayı bu Adana sıcaklarında ciddi olarak düşünmeye :confused:başladım.

Vatan bilgisayarda takan adam öyle takmış. Ayrıca şuanda sıcaklıkla ilgili herhangi bir sorun yaşamıyorum. :) Benim aldığım ısı değerleri normal bence. Kaldıki boşta CPU 10 ile 20 derece arası gidip geliyor. Ekran kartı 30 ile 35 derece, anakart ve harddisk 25 ile 27 değerlerini geçmiyorlar.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı