AMD FX 6300 Sistem Rastgele Kapanma Sorunu

bigday01

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, bilgisayarım bazen ısınıp bazen ısınmadan kapanıyor. Şöyle özetlemek gerekirse 2 ay önce ekran kartım ASUS R9 270 oyundayken crash verip çizgiler oluşmuştu. Garantiye verdiğimde iade verdiler. 500W Xigmatek stok güç kaynağı kullanıyordum, dedim ki üstüne biraz daha ekleyip üst modelini alayım. Sapphire R9 270X aldım. Thermaltake TR2 S700W güç kaynağı aldım üstüne çünkü eski güç kaynağım kaldırmıyordu. Başta bir problem yoktu iyi güzel, o kadar çok kapanıyor ki bazen bilgisayarım hatırlamıyorum bile. Ama sanırım problemin başlama süreci bir gün saniyelik bir elektrik kesintisi oldu. Bilgisayarı tekrar açmaya çalıştığımda yaklaşık olarak 5-10 dk açılmamıştı. En son güç kablosunu çıkarıp taktım falan öyle çalıştırabildim.
1 aya yakın bir süredir de bilgisayarım olur olmadık kapanabiliyor, bazen oyundayken ısınıp kapanıyor, bazen de ısınmadan kapanıyor. Her türlü şeyi denedim, driver güncelledim, sildim ekran kartı CD'sinden driverı kurdum. İşlemcim AMD FX 6300. Hiç temizlememiştim fanını temizledim, ekran kartı programından fan hızını arttırdım. Güç kaynağı kablosunu değiştirdim, onu bunu yaptım derken sanırım son aşamadayım şu an.
Dün aslında işlemcimin hızını 3400'den 3000'e çektim AMD Overdrive'dan. Isınmıştı ama kapanmamıştı. Bugün tekrardan bir deneyeceğim oyunlarda. Sizce problem ne olabilir? Teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı