AMD FX-6300 ve ASUS R7 260x tabanlı sistem tavsiyesi

Hamza ugur

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba

Beyler bütçem kısıtlı olduğu için fazla abartmadan bir sistem topladım. Sizin de görüşlerinizi ve önerilerinizi bekliyorum.
  • Amd FX6300
  • Asus M5A97 R2.0
  • Asus R7 260x
  • Xıgmatek Tauro serisi 80 plus 500w
  • Gskill 8GB (2x4) RıpjawsX DDR3 1600 MHz
  • Everest rampage 72 kasa

HDD ve DWD-RW eski bilgisayarımın parçalarını kullanacağım.

Evet beyler sistem budur ve 1.600 civarı tutuyor görüşlerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eski bilgisayarımın parçalarını kullanacağım derken DVD Writer ve HDD'yi kastettiğini varsayıyorum.

bandicam 2015-07-16 15-52-41-184.jpg

Everest kasa hariç alınabilir bir sistem.
Kasanın tasarımını beğendiğim için seçtim kalite pekte önemli değil benim için kasa konusunda.

Eski bilgisayarımın parçalarını kullanacağım derken DVD Writer ve HDD'yi kastettiğini varsayıyorum.

Eki Görüntüle 87938
HDD ve DWD Writer olarak şuanda kullanmış olduğum HDD ve DWD yi kullanacağım eski islemcimde amd olduğundan dolayı soğutucumda var

Kasanın tasarımını beğendiğim için seçtim kalite pekte önemli değil benim için kasa konusunda.

HDD ve DWD Writer olarak şuanda kullanmış olduğum HDD ve DWD yi kullanacağım eski islemcimde amd olduğundan dolayı soğutucumda var
O zaman 1500 TL'ye önerdiğim sistemi soğutucusuz şekilde alabilirsiniz.

Öneriniz için teşekkür ederim hocam ama gigabyte anakart düşünmüyorum yanan anakartım gigabyte idi memnun değilim ayrıca kasa tasarımını da beğenmedim.
Öncelikle anakarttan başlayayım Gigabyte istemiyorsan Asus'un aynı fiyat aralığında bir çok anakartı var istediğini seçebilirsin. Ayrıca kasayı neden beğenmediğini anlamadım. Bende bu kasayı kullanıyorum gayet şık ve kablo yönetimi var o fotoğraftaki gibi değil emin ol ve eğer soğutucunuz eski ise termal macun almanızda gerekecek unutmayın.

Öncelikle anakarttan başlayayım Gigabyte istemiyorsan Asus'un aynı fiyat aralığında bir çok anakartı var istediğini seçebilirsin. Ayrıca kasayı neden beğenmediğini anlamadım. Bende bu kasayı kullanıyorum gayet şık ve kablo yönetimi var o fotoğraftaki gibi değil emin ol ve eğer soğutucunuz eski ise termal macun almanızda gerekecek unutmayın.
Hocam bu anakartı önerdiler bana beğendim anakartı eski bilgisayarımda soğutucu varken termal macun yeniliyordum 5-6 ayda bir formata götürdüğümde yaptırıyorum zaten macun olayını everest kasaya gelince dış tasarımını beğendim kullanan bir arkadaşım da var gozümlede gördüm hoş duruyor tercihimi ondan yana kullandım görüş ve önerilerin için teşekkür ederim.

Yaptığım sistem hakkında ne düşünüyorsun?

Senaryo ne kadar kötü olursa olsun şu an için intel tercih edilmeli. AM3 soket sistem almak paranı çöpe atmak olur. Oyunlarda en önemli faktör tek çekirdek performansı. İntel 4170 2 sanal 2 gerçek toplamda 4 çekirdekli bir işlemci. Çoklu çekirdek isteyen tüm oyunları rahatlıkla oynatmaktadır.
Fark.PNG

Gördüğün gibi neredeyse 2 katı performans farkı var.

Sinerji bilgisayardan ;

fppp.PNG

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı