AMD FX 6300 ve ASUS RX470 ısınma problemi ve drop

Daha fazla  
Sistem özellikleri.
-AMD FX 6300 işlemci.
-MSI H110M ankart.
- G.Skill 2(8 GB) DDR3 1600MHz RAM.
-ASUS RX470 4 GB GDDR5 256Bit AMD Radeon DX12 ekran kartı.
-Transcend 240GB 220S serisi SATA3.0 (500 MB Okuma/330MB yazma)
-320GB HDD.

Arkadaşlar selamlar başlıkta da yazdığım gibi işlemci oyun oynarken çok yüksek derecelere çıkıyor ve FPS problemi yaşıyorum. Tft, Valorant, conq vs. gibi oyunlar oynuyorum ve bu oyunda da FPS düşmez artık dediğim tüm oyunlarda FPS düşüyor. Bana ne yapmam gerektiği hakkında yardımcı olabilir misiniz? Darboğaz mı yaşıyorum soğutucular biraz eski soğutucuları değiştirdiğimde bu sorun ortadan kalkar mı? Önerilerinizi bekliyorum.

Soğutucu değiştirmeye gerek yok.
Macununuzu yenileyin ve sistemin tozunu alın. O zaman sorun çözülür. Hem işlemcinin hem ekran kartının macununu yenileyin

Bir de kasanız nedir? Kaç fan var?

Ummm, FX 6300 ve H110M anakart?
Orada bir yanlışlık olmuş sanırım.

MSI Afterburner değerlerinizi atabilir misiniz?

Stok fan mı kullanıyorsunuz? Oyunlarda kaç derecede çıkıyor bu arada bileşenler.
evet stok fan kullanıyorum 120-130 derecelere çıkıyor
Soğutucu değiştirmeye gerek yok.
Macununuzu yenileyin ve sistemin tozunu alın. O zaman sorun çözülür. Hem işlemcinin hem ekran kartının macununu yenileyin

Bir de kasanız nedir? Kaç fan var?

Ummm, FX 6300 ve H110M anakart?
Orada bir yanlışlık olmuş sanırım.

MSI Afterburner değerlerinizi atabilir misiniz?
kasa markasını bilmiyorum ancak 4 tane fan var
Hemen FX işlemci çöp diyenler gelmeden, kasa bakımlarınızı yapın. Bir de virüs taraması yapın ne olur ne olmaz.
yaklaşık 1 ay önce macun bakımını falan yaptırmıştım virüs taraması vs de de yaptım ancak hala devam ediyor

120-130 derece çok uçuk değerler. Doğru olsa bilgisayar çoktan kapanır o dereceye ulaşmadan bu yüzden yazılımsal bir hata olduğunu düşünüyorum. Temizlik macun vs yaptırdığın halde sıcaklıklar hala yüksek ise işlemciye yeni bir fan olman sorunu çözebilir. Stok fanlar yetersiz oluyor. Ayrıca kasanın yan kapağını açıp dereceleri de gözlemleyebilirsin belki de kasanın hava sirkülasyonu iyi olmayabilir.

Sistem özellikleri.
-AMD FX 6300 işlemci.
-MSI H110M ankart.
- G.Skill 2(8 GB) DDR3 1600MHz RAM.
-ASUS RX470 4 GB GDDR5 256Bit AMD Radeon DX12 ekran kartı.
-Transcend 240GB 220S serisi SATA3.0 (500 MB Okuma/330MB yazma)
-320GB HDD.

Arkadaşlar selamlar başlıkta da yazdığım gibi işlemci oyun oynarken çok yüksek derecelere çıkıyor ve FPS problemi yaşıyorum. TFT, Valorant, conq vs. gibi oyunlar oynuyorum ve bu oyunda da FPS düşmez artık dediğim tüm oyunlarda FPS düşüyor. Bana ne yapmam gerektiği hakkında yardımcı olabilir misiniz? Darboğaz mı yaşıyorum soğutucular biraz eski soğutucuları değiştirdiğimde bu sorun ortadan kalkar mı? Önerilerinizi bekliyorum.

Kardeş senin sistem darboğaz yapıyor.

Kod:
Average bottleneck percentage: 16.13% (CPU bottleneck)

*This result is based on average CPU and GPU usage from different programs and games. It changes based on operating system, background processes activity and targeted applications. This result is not universal and changes based on differences in hardware and software enviroments. Please do not use this calculator primary as decision maker than as helping tool to understand performance correlations between different components.

Your processor is too weak for this graphic card on 1080p resolution

AMD FX-6300 Six-Core (Clock speed at 100%) with AMD Radeon RX 470 (Clock speed at 100%) x1 will produce 16.13% of CPU bottleneck on 1080p resolution. Everything over 10% is considered as bottleneck.

We recommend you to replace AMD FX-6300 Six-Core with Intel Core i3-9100F

Yeni konular

Geri
Yukarı