AMD FX 6300 ve GTX 950 Sisteme tavsiye

emre PARLAK

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle merhaba. Benim sistemim alttaki gibi bir sistem olacak daha doğrusu öyle yapmayı düşünüyorum. Rica etsem bu sistemdeki bunu alsan daha iyi olur ve de kaç watt güç kaynağı gerekli? 2 sene sonra 6000 tl'lik bir sistem toplayacağım için çok kasmıyorum. 1920x1080p'nin bir alt ayarında oyunlar oynayacağı uygun mudur sistemim? Sizce şimdiden teşekkür ederim :)

Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
2016 yılında çıkacak. DDR4 destekli işlemciler olacak ve işlemcinin üretim teknolojisinde yenilenme olacak. Hem daha az ısınma, hem daha az güç tüketimi, hem de daha fazla performans söz konusu olacak.

son olarak intel tarafından bu AMD FX işlemci yerine hangisini kullanmamı tavsiye edersiniz birde sistem bu halde toplam kaç Watt güç tüketir

İ3 6100, İ3 4170, İ3 4160 gibi işlemcilerden birini tercih edebilirsin. Alabiliyorsan İ3 6100 al ve sistemin de DDR4 destekli olur. İntel işlemci alacaksan da anakartı değiştirmeyi unutma tabii. Topladığın sistem en fazla 250 Watt güç harcar.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı