AMD FX-6300 ve GTX770 içeren sistem toplandı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

baybarsyontar

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Ogrenci
Abilerim ikinci konum oluyor fakat kusuruma bakmayın lütfen. Benim şimdi 2000 TL bütçem var taş çatlasa 2150 TL'ye çıkar. Benim kafamda belirlediğim sistem şöyledir :

AMD FX 6300
Corsair 4x2 1866 MHz
MSI Gtx 770 Twin Frozr
Asus M5A97 R 2.0

Alacağım sistemin beni 4.5-5 sene götürmesi lazım. Bu sistemde zaten 9 sene sonrasında alınıyor. Allah nasip ederse yarın, bir problem çıkarsa cuma veya cumartesi alınacak. Sizce abilerim ekran kartını Gtx 770'den R9 280X'e mi çevirsem yoksa aynı mı kalmalı ? Öte yandan AMD'nin stok soğutucusu ile Battlefield 4 oynasam ne kadar ısınır ? Herhangi bir problem çıkarır mı ? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ediyorum abilerim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Diğer konuyu daha dün açmışsın bu bir ceza nedenidir. Ayrıca 2000 liraya GTX 770'li sistemi nasıl toplayacaksın?

%30 indirmle hesaplayınca 2155 TL'ye denk geliyor yazdığım sistem.

Üzerine Seagate Barracuda 1 TB ve Cooler Master K380 ekleyerek hesapladım %30 indirimli hali 2230 gibi bir fiyata geliyor. Bütçene uyuyorsa al güzel sistem olur.

Bu arada kasayı yazmayı unutmuşum Xigmatek Assasin alacağım kasa olarak. Allah'tan Harddisk olarak bir tane Seagate Barracuda 1 TB birde WD Blue 320 GB var. O yüzden 2150 tuttu. Yoksa HDD'de katılınca çok yukarı çıkıyor.

Benim merak ettiğim iki soru var özellikle
1- Stok soğutucu ile herhangi bir problem çıkarır mı işlemci ?
2- Gtx 770 yerine R9 280X almalımıyım ? Mantle bana Gtx 770'den ne kadar fazla performans verir ?

Xigmatek Assassin çok iyi bir kasa değil. Recep Ağabey ve Ali Ağabey'in bir montaj videosunda kasadan çok şikayet ediyorlardı.

Stok soğutucu biraz sesli ve sıcak çalışır ama sorun teşkil etmez. Sonradan güzel bir soğutucu alabilirsin. Forumda test eden arkadaşlar var ortalama 6-8 FPS fark yaratıyor ki bu da GTX 770'e yetişmesini sağlıyor. Videoda bazı aksilikler üst üste gelmiş bu seni yanıltmasın fena kasa değildir Assasin.

Sağ olasın abi cevaplarından dolayı içimi rahatlattın. Xigmatek kasayıda Vatandan gidip alacağım için bir sorun olmaz diye düşünüyorum. Hatırladım kadarı ile Recep abilere Xigmatek kasa kargo ile gelmişti ve bu yüzden ayağı kırılmıştı. Yanlışım varsa düzeltin abilerim. İyiki varsınız Technopat :kalp:

Sağ olasın abi cevaplarından dolayı içimi rahatlattın. Xigmatek kasayıda Vatandan gidip alacağım için bir sorun olmaz diye düşünüyorum. Hatırladım kadarı ile Recep abilere Xigmatek kasa kargo ile gelmişti ve bu yüzden ayağı kırılmıştı. Yanlışım varsa düzeltin abilerim. İyiki varsınız Technopat :kalp:

Rica ederim de ikinci konuyu açmasaydın iyiydi. Burak Alkan affetmez :)

Amd nvidia ne alaka? Öyle bir kart çiktida benim mi haberim yok?

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı