AMD Fx 6300 ve HD7850 Ekran Kartı Upgrade Tavsiyesi

Marinero

Hectopat
Daha fazla  
Uzun zamandır kullandığım PC'min ekran kartını daha iyi bir modelle güncellemeyi düşünüyorum fakat değececeğine emin değilim. Sistemim aşağıdaki gibi, düşündüğüm yeni ekran kartıysa 4 GB GTX 1050Ti modellerinden birisi. Sizce bu upgrade'e değer mi, değerse başka ne gibi alternatifleri düşünebilirim?

Bütçem en fazla 650 TL'dir.

İşlemci: AMD FX 6300
Ekran Kartı: MSI HD7850 1GB OC
RAM: 2x4 GB Corsair 1600 DDR3
Anakart: Asus M5A 99FX PRO R2.0
PSU: 750W Corsair

Son düzenleyen: Moderatör:
Açık söylemek gerekirse 650TL'ye değmez bence. HD7850 GTX750ti seviyesine yakın bir karttı yanlış hatırlamıyorsam. Biraz daha paranızı biriktirip daha yüksek model bir kart almanız daha iyi olur. HD7850'yi satıp bütçenize ekleyebilirsiniz mesela. GTX1050Ti ile hissedilir derecede performans farkı olacaktır. Karar sizin tabiki. 2. el ekran kartlarına bakabilirsiniz çok daha uyguna gelecektir.

Teşekkürler cevabınız için, işin aslı daha düşük özellikli ikinci bir sistemim var, 7850'yi ona takmayı düşünüyorum yeni ekran kartını aldıktan sonra.

1050Ti ile 7850'den sonrahissedilir fark yaratacak demenize sevindim.

Arkadaş hd 7850 nin 750ti'la hemen hemen aynı olduğu konusunda haklı ama 750ti ve 1050ti arasında %50 lik bi güç farkı var yani 40fps ye 60 fps gibi düşün ve bu bence gayet hissedilebilir bir fark yalnız yanlış hatırlamıyosam 4gb lık çift fanlı 1050ti lar 800 tl ye yakın fiyatları vardı yani bütçeni en az 100 tl artırman lazım gibi yani verdiğin paraya değer o işlemciyede tam uygun zaten.

Arkadaş hd 7850 nin 750ti'la hemen hemen aynı olduğu konusunda haklı ama 750ti ve 1050ti arasında %50 lik bi güç farkı var yani 40fps ye 60 fps gibi düşün ve bu bence gayet hissedilebilir bir fark yalnız yanlış hatırlamıyosam 4gb lık çift fanlı 1050ti lar 800 tl ye yakın fiyatları vardı yani bütçeni en az 100 tl artırman lazım gibi yani verdiğin paraya değer o işlemciyede tam uygun zaten.

Malesef dediğiniz gibi bütçemi biraz zorluyor, indirim veya kampanya fırsatı yakaladığımda almayı düşünüyorum, işin iyi tarafı tercihimi netleştirmek açısından yazdıklarınız çok faydalı oldu.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı