AMD FX-6300 X6 Overclock Yapma

Eray Cemiyet

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Asus ROG Strix Gtx 1050ti OC ve FX 6300 işlemciye sahibim. Soğutucu olarak Cooler Master Hyper Tx3 Evo modelini kullanıyorum. Battlefield 1 oynuyorum. Online oynadığım zaman işlemci kullanımı %100 oluyor ekran kartı kullanımını kısıtlıyor. FPS ortalama 30-40 arası seyrediyor. İşlemci frekansını yükseltsek rahatlar mıyım? Soğutucuma güveniyorum açıkçası. Ayrıca overclock tecrübem yok. Bu konuda öneri, yorum ve yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar. Asus ROG Strix Gtx 1050ti OC ve FX 6300 işlemciye sahibim. Soğutucu olarak Cooler Master Hyper Tx3 Evo modelini kullanıyorum. Battlefield 1 oynuyorum. Online oynadığım zaman işlemci kullanımı %100 oluyor ekran kartı kullanımını kısıtlıyor. FPS ortalama 30-40 arası seyrediyor. İşlemci frekansını yükseltsek rahatlar mıyım? Soğutucuma güveniyorum açıkçası. Ayrıca overclock tecrübem yok. Bu konuda öneri, yorum ve yardımlarınızı bekliyorum.
Diğer sistem özelliklerinizi derseniz daha iyi yardımcı olabiliriz.

Overclock ile ilgili hiç bir bilginiz yok ise BIOS'tan performans moduna alın bilgisayarı. Ayrıca diğer donanımlarınıza da belirtin O.C denince işin içine diğer parçalarda giriyor.

Afedersiniz hocam. Sistem bileşenlerim tam olarak şöyle;

Anakart: Asus m5a97 R2.0
Ram: Gskill 3x4 12 gb 1600mhz ram
Ekran kartı: Asus ROG Strix GTX 1050ti O.C
İşlemci: Fx6300
PSU: 550w Gigabyte gz-ecs50a-c2 (aldığım kasa ile birlikte gelmişti)

Bu arada bios'tan performans moduna almıştım ama bir faydasını görmedim. Birde bios'um güncel değil. Yakın zamanda flash bellek alıp güncelleyeceğim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı