AMD FX 8150 - ASUS M5A99X EVO R2.0 & i5 3570K - ASUS P8Z77-V LX Sistem Yorumlarınız

Evet doğrudur başta belki çaılışabilir, ancak yük altında ekran kartından koku gelmeye başlar, ciddiyim. Hani kasa kapağını açarsın yanık kokusu gelir ya o işte.

12V kanalından iyi güç veriyor PSU ve hiçbir zorlanma hissetmedim. Bildiğiniz gibi işlemci vb. ile de alakalı bir konu onlar. O 400W önerisini AMD işlemci vb. hesaba katarak yapmışlardır. Benim sistem özellikle az güç tüketen bir sistem olarak tasarlanmış Asus tarafından. Asus'un da zaten dandik bir PSU koyacağını sanmam. Neler gördüm 350W PSU ile çalıştırıyorlar. Yani biraz daha esnek olmak gerekiyor bu PSU konusunda.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet doğrudur başta belki çaılışabilir, ancak yük altında ekran kartından koku gelmeye başlar, ciddiyim. Hani kasa kapağını açarsın yanık kokusu gelir ya o işte.

Technopat Translate Mode ON.

Yanık Kokusu = Köfte kokusu :)

- - - Güncellendi - - -

12V kanalından iyi güç veriyor PSU ve hiçbir zorlanma hissetmedim. Bildiğiniz gibi işlemci vb. ile de alakalı bir konu onlar.O 400W önerisini AMD işlemci vb. hesaba katarak yapmışlardır. Benim sistem özellikle az güç tüketen bir sistem olarak tasarlanmış Asus tarafından. Asus'unda zaten dandik bir PSU koyacağını sanmam. Neler gördüm 350W PSU ile çalıştırıyorlar. Yani biraz daha esnek olmak gerekiyor bu PSU konusunda.

Tamam da hatırladığım kadarıyla 350W Peak'ti o. Emin ol çalıştırdığına ben de şaşırdım. Ancak burada en az HD 7850 gibi bir karttan bahsediyoruz. O yüzden hiç riske girmemekte yarar var. Boşta sorun çıkarmaz ama yükte...

12V kanalından iyi güç veriyor PSU ve hiçbir zorlanma hissetmedim. Bildiğiniz gibi işlemci vb. ile de alakalı bir konu onlar.O 400W önerisini AMD işlemci vb. hesaba katarak yapmışlardır. Benim sistem özellikle az güç tüketen bir sistem olarak tasarlanmış Asus tarafından. Asus'unda zaten dandik bir PSU koyacağını sanmam. Neler gördüm 350W PSU ile çalıştırıyorlar. Yani biraz daha esnek olmak gerekiyor bu PSU konusunda.

Peki Lacin kardeş sen bilirsin, biz bildiklerimizi anlatalım da gerisi sana kalmış.

AMD sistemi almak iyi olur tabi o işlemci soğutucusunu listeden çıkartacaksan :D 3.1 GHz'lik AMD FX 8120 işlemcimi AMD'nin kutudan çıkma soğutucusuyla 4.1'e kadar çıkartabildim. Genel olarak ise 3.8'de sabitledi kendisini. Ve ısılarda hiç bir değişim olmadı :) Soğutucuya vereceğin parayla Ram'leri 1866 MHz'lik al ve kalan parayıda ekran kartı parasına ekle. Bu tavsiyeme kulak ver ;)
Anakartım : ASUS M5A99X EVO

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı