AMD FX 8150 - ASUS M5A99X EVO R2.0 & i5 3570K - ASUS P8Z77-V LX Sistem Yorumlarınız

O iki sistem yerine şu sistemi tavsiye ederim. İntel 3570k işlemciden şaşma. Birde eğer bütçeni 2000 tl yaparsan daha iyi bir Anakart önerebilirim.

Kasa: Akasa Genesis 600W Mid-Tower Siyah Kasa - 86,63$ - 158,10 TL (KDV Bizden!)
İşlemci: INTEL Core i5-3570K LGA 1155 6MB 3.4GHz Dört Çekirdekli 22nm İşlemci (Ivy Bridge) - 284,44$ - 519,10 TL
Anakart: Asus P8Z77-V LX Intel Z77 1155 Soket DDR3 USB3 SATA3 ATX Anakart (Ivy Bridge) - 155,00$ - 282,88 TL
Bellek: Team Xtreem Vulcan 8GB (2x4GB) DDR3 2133Mhz Low Voltage CL11 Dual Kit PC Belleği - 80,85$ - 147,55 TL
Ekran Kartı: Sapphire ATI HD7870 GHz OC Edition 2GB DDR5 256 Bit PCI Ekspres Ekran Kartı (11199-03-40G) - 310,00$ - 565,75 TL
HDD: Seagate Barracuda 1 TB 7200 RPM 64 MB Ön Bellek 3,5" SATA III DISK (ST1000DM003) - 97,02$ - 177,06 TL

TL TOPLAM: 1850.44 TL

Son düzenleyen: Moderatör:
O iki sistem yerine şu sistemi tavsiye ederim. İntel 3570k işlemciden şaşma. Birde eğer bütçeni 2000 tl yaparsan daha iyi bir Anakart önerebilirim.

Kasa: Akasa Genesis 600W Mid-Tower Siyah Kasa - 86,63$ - 158,10 TL (KDV Bizden!)
İşlemci: INTEL Core i5-3570K LGA 1155 6MB 3.4GHz Dört Çekirdekli 22nm İşlemci (Ivy Bridge) - 284,44$ - 519,10 TL
Anakart: Asus P8Z77-V LX Intel Z77 1155 Soket DDR3 USB3 SATA3 ATX Anakart (Ivy Bridge) - 155,00$ - 282,88 TL
Bellek: Team Xtreem Vulcan 8GB (2x4GB) DDR3 2133Mhz Low Voltage CL11 Dual Kit PC Belleği - 80,85$ - 147,55 TL
Ekran Kartı: Sapphire ATI HD7870 GHz OC Edition 2GB DDR5 256 Bit PCI Ekspres Ekran Kartı (11199-03-40G) - 310,00$ - 565,75 TL
HDD: Seagate Barracuda 1 TB 7200 RPM 64 MB Ön Bellek 3,5" SATA III DISK (ST1000DM003) - 97,02$ - 177,06 TL

TL TOPLAM: 1850.44 TL

i5 3570K'dan neden şaşmasın ? Fanboy musun ?

Ya arkadaşlar anlamıyor musunuz ? Anakart berbat. Madem Intel işlemci önereceksiniz, anakartını bari iyi bir şey yapın. O bellekler ne ! CL11 ! 2133 Mhz'e ne gerek var merak ettim şimdi. Ivy Bridge işlemciler belleği 1600 Mhz'de çalıştırıyorlar. Sistem tek kelimeyle berbat.

i5 3570K'dan neden şaşmasın ? Fanboy musun ?

Ya arkadaşlar anlamıyor musunuz ? Anakart berbat. Madem Intel işlemci önereceksiniz, anakartını bari iyi bir şey yapın. O bellekler ne ! CL11 ! 2133 Mhz'e ne gerek var merak ettim şimdi. Ivy Bridge işlemciler belleği 1600 Mhz'de çalıştırıyorlar. Sistem tek kelimeyle berbat.

Ben belirttim bütçeyi 2000 TL'ye çıkarırsa anakartı daha iyi bir öneri yapacağımı. Intel Core i5 3570K'nın ne kötülüğünü gördün? İster fanboy olurum ister AMD düşmanı. Ben önerimi yaptım zorla aldıran yok. İlk önce önerdiğiniz ekran kartlarına bakın sonra benim önerdiğim RAM'e sataşın. O anakart o frekansı destekliyor ayrıca. Tutturmuş 350 Watt PSU'ya HD 7750 yetmez diyordun. Geçen ben taktım mis gibi de çalıştırdı buna ne diyeceksin?

Ben belirttim bütçeyi 2000 TL ye çıkarırsa Anakartı daha iyi bir öneri yapıcağımı. İntel 3570k nın ne kötülüğünü gördün? İster fanboy olurum ister Amd düşmanı. Ben önerimi yaptım zorla aldıran yok. İlk önce önerdiğiniz Ekran Kartlarına bakın sonra benim önerdiğim Ram e sataşın. O anakart o Mhz yi destekliyor ayrıca. Tutturmuş 350 Watt Psu ya HD 7750 yetmez diyordun geçen ben taktım mis gibide çalıştırdı buna ne diyeceksin?

Birincisi, ben size 350W PSU'ya HD 7750 çalıştırmaz demedim. Aksine, çalıştırır dedim. İkincisi, o anakart o frekansı nasıl destekliyor bana söyler misiniz ? Anakart OC ile destekliyor. Doğal hız olarak değil.

Memory Types
DDR3-1333/1600

ARK | Intel

Gördünüz mü ? İşlemci satın alırken anakarttaki hıza mı bakılır her zaman ?

Sizin önerdiğiniz RAM'in frekansını geçtim, CL değeri 11 ! Burda sana hakaret eden yok. Madem sistem topluyorsun, neyi neden eklediğini yaz ki, alacak arkadaş ona göre değerlendirsin. Parçalar dengeli olmalı.

Recep Baltaş Felseferi Vol 1: Pentium 4'e HD 6850 takmayın. Dengeyi bozmayın ;)

Konuyu uzatmayalım arkadaşlar, konuyu açan arkadaşın kendisi gayet güzel sistem toplamış. Bu açılmış olan konuda sistem tavsiye eden arkadaşların tavsiye ettikleri sistemden daha iyi sistem toplamış kendisine.

Overclock için yazdıysan başlarda overclock yapma gibi bir niyetim yok. Nasıl yapılır edilir bilmem de :D
Ama gerekirse soğutucu da alabilirim. Intel işlemci için önerebileceğin bir soğutucu var mı?

Anakart olarak ; VATAN COMPUTER - MSI - Z77A-GD55 Intel Z77 Soket 1155 DDR3 2667MHz(O.C.) HDMI&DVI Anakart - Anakart

İşlemci soğutucusu olarak ; VATAN COMPUTER - COOLER MASTER - HYPER 612S LGA 775/1155/1156/1366 & AMD AM2/AM2+/AM3/AM3+/FM1 İŞLEMCİ SOĞUTUCU - Soğutma Sistemleri

ASUS P8 Z77-V LE stokta olmadığı için bu anakartı önerdim.

İşlemci soğutucusunu yakından inceledim. Isı boruları olsun gerek soğutması olsun seni memnun eder. 95 TL'ye alabileceğin daha iyi soğutucu yok gibi. Zira kendi fiyatından çok daha pahalı olan soğutuculara yakın performans sergiliyor.

Birincisi, ben size 350W PSU'ya HD 7750 çalıştırmaz demedim. Aksine, çalıştırır dedim. İkincisi, o anakart o frekansı nasıl destekliyor bana söyler misiniz ? Anakart OC ile destekliyor. Doğal hız olarak değil.

Memory TypesDDR3-1333/1600

ARK | Intel

Gördünüz mü ? İşlemci satın alırken anakarttaki hıza mı bakılır her zaman ?

Sizin önerdiğiniz RAM'in frekansını geçtim, CL değeri 11 ! Burda sana hakaret eden yok. Madem sistem topluyorsun, neyi neden eklediğini yaz ki, alacak arkadaş ona göre değerlendirsin. Parçalar dengeli olmalı.

Tamam demek istediğini şimdi anladım. Mevsres'in de dediği gibi arkadaş zaten iyi bir sistem toplamış. Ben Ekran Kartı ve RAM'e nasıl yoğunlaşırım diye düşündüm ama RAM konusunda bir hata yapmışım. Ama ilk söyleme üslubun çok yanlış. Bu arada gerekli konuya girip bakabilirsin. O PSU HD 7750'i kesinlikle çalıştırmaz dediğini. Demek istediğim herkes ufak hatalar yapabilir, kimse kusursuz değil.

Ekran Kartı tercihi olarak Sapphire HD 7870 Oc Ghz Edition tavsiye ederim.

Tamam demek istediğini şimdi anladım. Mevsres'in de dediği gibi arkadaş zaten iyi bir sistem toplamış. Ben Ekran Kartı ve RAM'e nasıl yoğunlaşırım diye düşündüm ama RAM konusunda bir hata yapmışım. Ama ilk söyleme üslubun çok yanlış. Bu arada gerekli konuya girip bakabilirsin. O PSU HD 7750'i kesinlikle çalıştırmaz dediğini. Demek istediğim herkes ufak hatalar yapabilir, kimse kusursuz değil.

Ekran Kartı tercihi olarak Sapphire HD 7870 Oc Ghz Edition tavsiye ederim.

Lacin kardeş ben kesinle taraf değilim ama ekran kartı ve sisteminin güvenliği için o power'ı değiştir. Kendi sitesi bile 400 ve üstü tavsiye etmiş. Sana küçük bir şey anlatayım. 8800 GT AMP'li olan sistemimi kurduğumda kasayla beraber power gelmişti. Ama power dandikti, gerçek watt olarak sanırım 300-350 Watt ancaydı. Sistemde bir sorun yoktu, görünürde çalışıyodu. Intel'in çift çekirdekli çokta enerji istemeyen bir işlemcisini kullanıyordum. Aylar sonra power'dan inleme sesi yada çınlama diyelim ses gelmeye başladı ve korkup yenisini sipariş ettim. O zamanlar da Vista'dan Win7'ye geçiyordum. Sistemle power'ı değiştirmeden son bir derecelendirme aldım. Yeni power da Silver+ olan gayet güçlü bir power'dı. Değiştirerek tekrar sitem derecelendirmesi aldığımda işlemcimin ve ekran kartımın değerlerlerinin fırladığını gördüm. Yıllarca tam performansta kullanmamış olduğumu anladım. Ve büyük olasılıkla sistemimi yakmaktan şans eseri kurtarmıştım.

1- Resmi sitesi bile 400 ve üstü öneriyor.
2- Her an power'ın özellikle tam yükte arızalanabilir siteme zarar verebilir. Zaten zayıf power tam yükte sorun çıkarır.
3- Power sistemin bana göre en önemli parçalarındandır, ona verdiğin paradan kısmamalısın.

Resmi sitesinden sistem gereksinimlerine burdan bakabilirsin AMD Radeon™ HD 7750 Ekran Kartları

• Anakartta X16 geçişli ekran kartı yuvasına sahip PCI Express® tabanlı PC gerekir
  • 400 W (veya üstü) güç kaynağı önerilmektedir
  • AMD CrossFire™ teknolojisi sahip 500 W (veya üstü) güç kaynağı önerilmektedir.
  • Lisanslı güç kaynakları önerilir. Lisanslı ürünler listesi için, bkz. AMD Certified Power Supplies
  • Minimum 4 GB sistem belleği
  • AMD CrossFire™ teknolojisini kullanmak için 8 GB (veya daha üstü) sistem belleği önerilir
  • Kurulum yazılımı için CD-ROM sürücüsü, klavye, fare ve bir ekran gerekir
  • DVD oynatımı için DVD sürücü ve DVD gerekir
  • Blu-ray™ oynatımı için Blu-ray sürücü ve Blu-ray disk gerekir
  • AMD Eyefinity teknolojisi ile 3 veya daha fazla ekranın kullanımı bir DisplayPort uyumlu panel veya bir AMD Eyefinity onaylı dongle gerektirir. Onaylı DisplayPort dongle'larının listesi için
  • Use of 3 or more displays with AMD Eyefinity technology requires a DisplayPort-capable panel or an AMD Eyefinity validated dongle. SeeAMD Eyefinity Validated Dongles adresine bakın.
  • Windows Vista® veya Windows® 7 işletim sistemi. 64-bit işletim sistemi tavsiye edilir. Windows® XP desteklenmemektedir. Daha fazla bilgi için, aşağıdaki bağlantıyı kullanara

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı