AMD FX 8320 boşta 87 derece

Batman00

Hectopat
RAM
16 GB DDR3 1600 MHz
Anakart
ASUS M5A97
2021 yılının ilk ayında ikinci ele aldığım bir bilgisayar. 2 ay önce bilgisayar boşta çalıştığı halde 20-30 dakika sonra kapanıyordu. İşlemci sıcaklığını kontrol ettiğimde ise 87 dereceydi. Ondan sonra hasta oldum ve bir takım sıkıntılardan dolayı bilgisayara vakit bulamadım. 3 gün önce ise Teknobiyotik'ten sipariş ettiğim Arctic MX-4 markalı termal macun geldi ve bilgisayarın tozunu silip, yeni macunu işlemciye uyguladım. 2 gündür ki işlemci boşta 17-20 derece iken yükte ise 50-60 derecelerdeydi ve her şey çok güzel gidiyordu ki bugün yine bilgisayar boşta, işlemci sıcaklığından dolayı 20-30 dakika sonra kapandı. İşlemci fanı stok fan değil ama RGB ışıklandırmalı normal bir fan. Kule tipi bir fan gerekli ama 1 sene hiç boşta kapanmayan bilgisayar şimdi neden kapanıyor? Acaba işlemci de bir sıkıntı mı var? Yardımlarınız için şimdiden sağ olun.

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS sıfırlayın ve fanın ayaklarını kontrol edin tak çıkar yapın yerinden oynatmadan. RAM hızları 1333 olabilir sıfırladıktan sonra bozulursa 1600'e geri alın.

Geri
Yukarı