AMD FX-8320 İşlemci Odamı Isıtıyor

enes13mes

Hectopat
Makaleler
42
Daha fazla  
Herkese merhabalar. 2015 mart ayında FX-8320 + ASUS R9 285 tabanlı bir sistem topladım. Bu sistemden t memnunum oyunlardaki FPS değerlerinden , video export yaparken vs. Ama bir problemim var ısınma. İşlemciyi stok soğutucuyla kullanıyorum ve 3.5 GHZ olan hızını 2.7 GHZ`e çekerek CS:GO oynuyorum. 5-10 dakika sonra terlemeye başlıyorum çünkü kasanın arkası sanki fırının içi gibi sıcak oluyor. Soğutucu almayı düşünüyorum fakat soğutucu aldıktan sonrada sonuçta işlemcinin ürettiği ısı değeri değişmeyecek soğutucu bu ısıyı daha iyi dışarı atacak ve sonuç olarak odam daha fazla ısınacak. Sizlerin bu konudaki tecrübelerinizi dinlemek isterim. Sizce FX-8320 nin bir odayı ısıtması normal midir? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
Özellikle Recep abinin yardımını bekliyorum.

@Recep Baltaş

Sen diyorsun ki santimetre karelik bir şey odamı ısıtıyor. Zor bir ihtimal ama hadi oldu diyelim. Soğutucu takasın geçer. Çünkü soğutma sistemleri ısıyı yaymaz soğurur. Isıyı dağıtmaz. Ateşin üzerine su dökersen ortam sıcaklığı düşer ;) Bütün işlemciler ısınır. İstersen İntel'e geçmeyi dene. Verdiğin paraya klima falan alırsın odana :) Daha yeni benim odama klima aldık 2. el. Montaj dahil 600Tl tuttu. Bugün Vatan bilgisayarda İ5 4460 600Tl. İşlemci soğutucuyla bu problemini çözersin.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı