AMD FX 8320 Sistemden İ5 4460'a Geçmek Mantıklı Mı?

furkanbeyhan

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar, AMD FX8320 işlemcim ile ASUS M5A78L-M LX3 anakart kullanıyorum. Anakart ile işlemci uyumsuz olduğundan dolayı anakartın değişmesi gerekiyor. Bunun yerine bu parçaları 400-500tl civarı bir fiyata elden çıkartıp, üzerine 300tl koyup intel sisteme geçmenin daha mantıklı olduğunu düşünüyorum.

Aklımda i5 4460 işlemci ile MSI H81M PRO-VD anakartı almak var ama işlemci biraz pahalı olduğundan bütçemi zorlayacak gibi görünüyor.

Sizce amd sistemi satıp intele geçmek mantıklı olur mu ?
500tl gibi bir fiyata i5 4460 işlemci veya o seviyede ikinci el işlemci bulunur mu ?
Son olarak da hackintosh için bu işlemci ve anakart uygun mudur ? (Aslında kategoriye uygun bir soru değil ama bilginiz varsa cevaplamanız iyi olur benim için.)

Şu sıralar Haswell i7 , skylake yada x99 a geçmedikçe sistemi yenilemenin manası yok. Bana kalsa ihtiyaç duyacağın vakitlerde çıkmış yada çıkacak Amd zen skylake-e kabylake broadwell-e belki cannonlake geçmek daha mantıklı

Sadece enerji tüketiminiz azalır. Onun dışında pek de gerek yok. Yeni sistem istiyorsanız DDR4'e geçin.

DDR4 sistem için bütçem yok, şuanda uyumsuzluğu gidermem gerekiyor. Uyumsuzluğu giderirken elimde daha iyi bir sistem olsun istiyorum. Arayüz tasarımcısıyım ve mac os x kullanmam gerektiği zamanlar oluyor. AMD ile kurmayı denedim beceremedim ve pek kurabilen olduğunu da görmedim.

İşin özeti, anakart ve işlemci uyumsuzluğunu ortadan kaldırırken hackintosh için de alt yapıyı hazırlamak.

Şu sıralar Haswell i7 , skylake yada x99 a geçmedikçe sistemi yenilemenin manası yok. Bana kalsa ihtiyaç duyacağın vakitlerde çıkmış yada çıkacak Amd zen skylake-e kabylake broadwell-e belki cannonlake geçmek daha mantıklı

Skylake için iyi bütçe gerekiyor, ilerisi için düşüncem var ama dediğim gibi şuanki amacım problemli sistemi düzenlemek.

Performans bakımından fark edilecek düzeyde bir değişim olmaz. Geçmeye değmez havaya atılan para gibi olur. Daha farklı değerlendirebilirsiniz o parayı.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı