Intel Core i5-4460 / AMD FX-8320

Evet öyle gözüküyor ama bence sistem uyumluluğu da önemli özellikle AMD için bütün parçaların birbiriyle uyumlu ve stabil çalışması gerekiyor. Yoksa bir sürü sorun ortaya çıkıyor. İntel genelde daha uyumlu AMD'ye göre.

İşlemcinin anakarta göre uyumlu olup olmadığını nasıl anlarız.

Dostum zaten anakart modelinde yazar soket tipi AM3+ LGA 1150 falan yazar. Bu yazanlar anakartın uyumlu olduğu soket tipini gösterir.

Örneğin:
İşlemci: AMD FX X8 8350 Soket AM3+ 4GHz 16MB Cache 125W 32nm
Anakart: ASUS CROSSHAIR V FORMULA-Z AM3+ 990FX/SB950 DDR3 2400MHz(O.C.)

Yani bu işten pek anlamıyorsan işlemci ve anakart'ın üstünde yazan soket isimleri aynı olsun yeter bu uyumlu olduğunu gösterir.

4460 sollar geçer yapmayın böyle. Amd fx serisi 2012 yılında çıkmış olan ve abartı ama hiç bir işe yaramayan ghz değerleri ile kabak çekirdekleri olan seridir. 8320 alıp'ta ne yapacaksın. Ben 8350 alıp'ta pişman olan bir çok kişi tanıyorum. Birde intel render amd oyun için bir kuralda yok. Render işini iyi yapan oyunda zaten iyidir. Bu terim amd nasıl satar denilip ortaya atılmış bir şeydir. Tamam intel render konusunda üstün ama amd oyun tarafında üstün değil. Ben 4460 model işlemciyi öneririm.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı