AMD FX 8320 Sisteme Kasa

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

realbeck

Hectopat
Yer
trabzon
Daha fazla  
Meslek
harekat memuru
Arkadaşlar gelecek hafta sonu bu sistemi Vatan Bilgisayar'dan almayı düşünüyorum.
İlk olarak bu sistemde kasa eksik.

Hangi marka tercih etmeliyim?
600Watt yeterlimidir yoksa 700W 80+ kasalara mı bakmalıyım, 80+ olmayan güç kaynağı sorun çıkarır mı?
Hardcore bir oyuncu değilim ama aldığımda canımı sıkacak manzaralarla karşılaşmak istemiyorum.
7 sene boyunca Nvidia 7300 LE gibi bir kartla idare ettim:). Şimdi de öyle 4 5 sene beni götürecek ihtiyaç ve imkanlar dahilinde üzerinde yükseltme yapabileceğim bir sistem istiyorum.

Fiyat sınırlarını kasayı da dahil ettiğimde biraz daha aşabilirim.Çok elzem fark yarattırabilecek bir değişiklik önerir misiniz?
İlginiz için şimdiden teşekkür ederim, iyi günler arkadaşlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim seçtiğim bu gx 760 dx11.1 destekliyor. Vatan bilgisayardaki görevli r9 270x kartların dx11.2 yi desteklediğini bunun seçilmesi ilerisi için daha iyi olur gibisinden bir önerisi oldu. Dx desteğini göz önünde bulundurmalı mıyım bu kartlar arasında?

Recep Baltaş ın çektiği gta sistemi videosunda ssd kartın önemine dair konuşması var. Bende buna dayanarak ssd kartı kasama ekledim. Ama aklımın bir yerinde de ssd ye 200 tl vereceğim yerde ekran kartına bu parayı yatırsam daha iyi olur düşüncesi var. Ssd i den vazgeçip ekran kartı gtx 770 e veya benzeri bir karta mı yatırım yapsam?

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim seçtiğim bu gx 760 dx11.1 destekliyor. Vatan bilgisayardaki görevli r9 270x kartların dx11.2 yi desteklediğini bunun seçilmesi ilerisi için daha iyi olur gibisinden bir önerisi oldu. Dx desteğini göz önünde bulundurmalı mıyım bu kartlar arasında?

Recep Baltaş ın çektiği gta sistemi videosunda ssd kartın önemine dair konuşması var. Bende buna dayanarak ssd kartı kasama ekledim. Ama aklımın bir yerinde de ssd ye 200 tl vereceğim yerde ekran kartına bu parayı yatırsam daha iyi olur düşüncesi var. Ssd i den vazgeçip ekran kartı gtx 770 e veya benzeri bir karta mı yatırım yapsam?

Dx 11.2 çok önemli değil ssd yi bırakp 770 veya zorlayarak r9 290 almak çok daha performanslı olur. Eline para geçtiği zamanda ssd alırsın çokta önemli değil.

Directx10 ve directx10.1 den pat diye crysis 3 directx11 istedi. Ne malum direk directx12 gelmeyeceği onu da sorsaydın keşke.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı