AMD FX-8320 ve R9 280X oyun bilgisayarı toplama

İyimidir ?

• evet

Oy: 5 25,0%
  • hayır

Oy: 15 75,0%

• Oy verenlerin toplamı
    20
  • Anket kapandı .
Bütçe normal de 2.000 tl ama 200 tl oynata bilirim.

Black ve blue arasında pek fark yok gibi ama bilmiyorum bütçe yeterse alabilirim.

Kutudan çıkan soğutucu ( stok fan ) yeterli olur mu ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam her şey iyi hoş ama bu sisteme 1600 mhz ram olmaz.Bence 2 tane 4 gb lik 2400 mhz ram takmalısın.

O ram ler AMD sistem içindi ben AMD istiyodum arkadaş intel önerdi değiştiririm sorun değil yine de saol.

@Pitbull Neden 1600 mhz olmaz?
Ram belleklerin hızını ifade eden birimdir. Ne kadar yüksek olursa o kadar hızlıdır.
Kısaca özetlemek gerekirse CL değeri düşük veMHz değeri yüksek Ram Bellekler en hızlı ve uzun ömürlüdür diyebiliriz.

İntelin i5 serisin en düşük modeli AMD nin en üst düzey işlemcilerini oyunlarda geçmiş, fakat diğer işlemlerde amd geçmiş. Bu söylediklerim verdiğim videoda. i5 4690k AMD nin tüm işlemcileri geçmekte bunun daha i7 serisi var gerisini sen düşün. İntelde teknoloji bol ve intel alırsan soğutucuya gerek duymazsın. Fakat alınsa iyi olur. Bende i5 4570 r9 280x asus h97 plus anakart var çok memnunum. İ5 al gerisini düşünme
Anakart: Z97 PC Mate Intel Z97 Soket 1150 DDR3 3000MHz(O.C.) HDMI&DVI Anakart - Vatan Bilgisayar
İşlemci: Core i5 4690 Soket 1150 3.5GHz 6MB Cache 22nm İşlemci - Vatan Bilgisayar

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı