AMD FX 8320 ve R9 285 Sistem CoolerMaster 360W PSU Yeterliliği

enes13mes

Hectopat
Makaleler
42
Daha fazla  
Arkadaşlar, uzun süredir yaptığım araştırma sonucu artık toplayacağım sistemi belirledim.

AMD FX-8320 CPU 450TL
ASUS R9 285 GPU 670TL
MSI 970 GAMING AMD ANAKART 340TL

Sizce bu sisteme resimdeki Coolermaster PSU yeterli midir? Birkaç deneyimli Bilgisayar Mühendisi abime sordum, çalıştırır dedi ama daha yüksek PSU olsa daha iyi olur dedi. Zaten parçaları taksitle alacağım için yukarıdaki bileşenlerden fazla bütçe ayırmam imkansız. (RAM, kasa, SSD gibi bileşenlerim var.)Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirler mi?

Özellikle yöneticilerin değerli cevaplarını bekliyorum. Çok teşekkürler.

Güç Kaynağım:

20150223_135524.jpg

Aşağıdaki linkde yaptığım ölçümde minimum 384W çıktı. (SSD, HDD, RAM, Fan vb bütün bilgileri girdim.)

www.extreme.outervision.com: eXtreme Power Supply Calculator - The only power supply calculator trusted by PSU manufacturers and computer enthusiasts

Son düzenleyen: Moderatör:
500 W güç kaynağı 470-480 W güç verebiliyor. Eğer test sonucu 384 W çıktıysa yetecektir.

Yeterli olabilir yalnız bence fx 8320 yerine i5 4460 al kesinlikle yetecektir. Güç kaynağınız 12 volt kanalından 360W çekiyor.

Arkadaşlar uzun süredir yaptığım araştırma sonucu artık toplayacağım sistemi belirledim.

AMD FX-8320 CPU 450TL
ASUS R9 285 GPU 670TL
MSI 970 GAMING AMD ANAKART 340TL

Sizce bu sisteme resimdeki Coolermaster PSU yeterli midir? Birkaç deneyimli Bilgisayar Mühendisi abime sordum, çalıştırır dedi ama daha yüksek PSU olsa daha iyi olur dedi. Zaten parçaları taksitle alacağım için yukarıdaki bileşenlerden fazla bütçe ayırmam imkansız.(RAM, kasa, SSD gibi bileşenlerim var.)Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirler mi?

Özellikle yöneticilerin değerli cevaplarını bekliyorum. Çok teşekkürler.

Güç Kaynağım

Eki Görüntüle 55793

Aşağıdaki linkde yaptığım ölçümde minimum 384W çıktı. (SSD, HDD, RAM, Fan vb bütün bilgileri girdim.)

www.extreme.outervision.com: eXtreme Power Supply Calculator - The only power supply calculator trusted by PSU manufacturers and computer enthusiasts

Ucu ucuna yetebilir. Sistemi riske atarsın. Yük altında sorun yaşatabilir. PSU değişmesini tavsiye ederim.

21e225k.png

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı