AMD FX-8350 4.8 GHz stabil overclock değerleri nedir?

MTT

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Yeni ekran kartımı aldım. (MSI GeForce GTX 1060 Gaming X 6GB ) Lakin bir sorun vardı.
İşlemcim FX-8350'di ve oyunlarda ciddi darboğazlara uğruyordum. İnternette nasıl çözüm bulurum diye araştırma yaparken Overclock dedim. Hemen işlemciyi 4.8 GHz yaptım ve darboğaz olayı kalktı ve oyunlarda 10 FPS gibi artış oldu. İşlemci soğutucum iyi lakin stabil çalışıp çalışmadığını sizlere sormak istedim. Ekran resimlerini ekliyorum.
İşlemci boşta iken 41 derece, oyunlarda 75 dereceye kadar çıkıyor.
Adsız.jpg

01.jpg
02.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı işlemciye bugün Sapphire Nitro+ rx570 4gb sipariş ettim acaba bende dar boğaz sorunuyla karşılaşırmıym, yaptığınız overclock hakkında bilgilendirebilir misiniz pek anlamıyorum o işlerden de :)

Bir sürü konu okudum YouTube üzerinden bu işlemci ile ekran kartı performanslarına baktım hiçbirinde olmuyor nasıl bu kadar emin konuşabiliyorsun?
RX 570 ile darboğaz olmaz.
Bence OC biraz fazla olmuş. Fazla ısınıyor gibi geldi. Biraz daha alt frekanslarda daha az voltaj ile deneyebilirsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Fx 8350 işlemci ve r9 390 kart ikilisini 3 sene boyunca 1440p çözünürlük ile kullandım. Gene de bir miktar işlemci darboğazı söz konusuydu. İşlemciye 1.5v vererek 4.8Ghz değerinde uzun yıllar kullandım. Tabii işlemcide silikon kalitesi hız aşırtma işlemlerinde ciddi öne çıkıyor, sen 1.44v değerini vererek bunu sağladıysan gayet güzel. İşlemciyi stres testlerine sokarak gözlem yapabilirsin ve 1060 kart 2k çözünürlük kullanımı sınırda da olsa yeterli bir düzeyde olmalı, bu sayede işlemci darboğazını bir miktar azaltabilirsin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı