AMD FX-8350 8-core nasıldır?

Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, yeni topladığım sistemin işlemcisi AMD Phenom II X2 545. Bu işlemcinin oldukça yetersiz olduğuna kanaat getirdim ve bunun yerine AMD FX X8 8350 Soket AM3+ 4GHz 16MB almayı düşünüyorum. Anakartım MSI 970 ve yeni alacağım işlemci ile uyumlu. Parçayı satın almadan önce birde size sorayım istedim, eğer şuanda sisteminde olan varsa veya parçanın performans/fiyat gibi özellikleri hakkında bilgilendirebilirseniz, güzel olur.

NOT: Bilgisayarımı genelde oyun oynamak için kullanıyorum yani işlemcinin oyun performansı daha önemli benim için.

Son düzenleyen: Moderatör:
Elinizdekinin çok üstünde. Ancak alacağınız fiyatta önemli. Gidip 700TL felan vermeyin sakın bu işlemciye.

Şu şekilde görsel olarak atayım;
Adsız.png

Hmm, tamamdır fiyat konusunda biraz daha araştırmaya gideyim, özellikle işlemci ve RAM larda 2. el çok çok büyük bir sıkıntı yaratmıyor diye biliyorum, haklısınız. Peki bu iki parçanın sisteme entegresi hakkındaki düşünceleriniz nelerdir? Mesela şuan bilgisayar oldukça yavaş, görev yöneticisini ne zaman açsam CPU, bellek, disk her zaman %90/%100, oyun zaten oynatmıyor neredeyse. Performans artışı çok büyük olur mu? Bilgisayar normale döner mi? Almaya değer mi yani?

Hmm, peki bu sizin attığınız sistemle, benim düşündüğüm/kuracağım sistem arasında performans farkı ne olur? Çok fazla performans farkı mı olur yoksa sizin dediğiniz geleceğe yöneliklik açısından mı daha mantıklı? Çünkü anakart ve ekran kartı yeni olduğundan, anakart eski olduğundan ve alıcı bulamayacağından, zarar etmek istemiyorum yani sistemden çıkarmak istemiyorum. Bunun yerine elimdekini olabilecek en iyi seviyeye gatirmak zamanla, daha mantıklı geliyor.

Son düzenleme:
Karşılaştırma videosu bulamadım biraz fark olacaktır. Ama ileride yeni gelecek Ryzen işlemcilerinden bir tanesini seçip alabilirsiniz. Şimdi FX8350 alırsanız ileride satmak daha zor olacaktır. Bence zarara girmeyin.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı