AMD FX-8350 işlemci ile GA 880 GM-USB3 uyumlu mu?

Bütçe yok ise FX sistem kullanılır böyle FX sisteme para harcanmaz diyenlere bakma sen. FX-8120 al geç amcamda vardı güzel işlemci iş görür hala. Bende FX-8300 kullanıyorum memnunum. Şunu da belirteyim yalnız 8 serisi işlemciler en güzel 990 chipset anakartlar ile stabil ve performanslı çalışıyorlar en kötü 970 chipset anakartın olmaz zorunda. Daha da düşük chipsetlerde güzel çalışmıyorlar.

FX sisteme para harcanmaz diyenlere bakma sen?????

1590938295442.png

FX 8300 95W.

1590938311926.png

Ryzen 3 1200 65W.

FX 8300 daha güçsüz olmasına rağmen daha fazla güç tüketiyor R3 1200'den.

1590938331219.png

R3 1200 4C/4T olmasına rağmen 8C/8T 8300'ı eziyor.

1590938577704.png

1590938604518.png

FX 8300 üstüne üstlük daha güçsüz olmasına rağmen daha pahalı Ryzen 3 1200'den.

İnsanları yanlış yönlendirmeyin. FX serisi tam bir yüz karasıdır. Performansı kötüdür, çok güç tüketir, çok ısınır. FX almayın, aldırmayın. Düşük bütçe varsa ve illa ikinci el diyorsanız 3/4. nesil Intel CPU alın hiç olmazsa iyi performansı olur.

FX sisteme para harcanmaz diyenlere bakma sen?

Eki Görüntüle 578509

FX 8300 95W.

Eki Görüntüle 578511

Ryzen 3 1200 65W.

FX 8300 daha güçsüz olmasına rağmen daha fazla güç tüketiyor R3 1200'den.

Eki Görüntüle 578512

R3 1200 4C/4T olmasına rağmen 8C/8T 8300'ı eziyor.

Eki Görüntüle 578520

Eki Görüntüle 578522

FX 8300 üstüne üstlük daha güçsüz olmasına rağmen daha pahalı Ryzen 3 1200'den.

İnsanları yanlış yönlendirmeyin. FX serisi tam bir yüz karasıdır. Performansı kötüdür, çok güç tüketir, çok ısınır. FX almayın, aldırmayın. Düşük bütçe varsa ve illa ikinci el diyorsanız 3/4. nesil Intel CPU alın hiç olmazsa iyi performansı olur.

Adam bütçem yok demiş boş boş yazma bana. Nereye aşırı ısınıyor? Kullandın mı hiç FX-8300? Yapmayın şöyle Allah aşkına ya. Gelmişsin 2011 yılında çıkan işlemci ile 1-2 senelik işlemciyi kıyaslıyorsun. Çok ısınıyor değil mi? Al bak SS'e aşırı ısınan işlemci kaç derece. Arkada Edge, dolby Home threater, Norton 360 Premium vs açık 22-23 derecede geziniyor işlemci.

Ekran Alıntısı.JPG

Adam bütçem yok demiş boş boş yazma bana. Nereye aşırı ısınıyor? Kullandın mı hiç FX-8300? Yapmayın şöyle Allah aşkına ya. Gelmişsin 2011 yılında çıkan işlemci ile 1-2 senelik işlemciyi kıyaslıyorsun. Çok ısınıyor değil mi? Al bak SS'e aşırı ısınan işlemci kaç derece. Arkada Edge, dolby Home threater, Norton 360 Premium vs açık 22-23 derecede geziniyor işlemci.

Eki Görüntüle 578528

Ben zaten konu sahibine anakart değiştir yok Ryzen al demedim.

2011 yılında çıkan işlemci ile Ryzen 3 1200'ü karşılaştırdım çünkü fiyat olarak FX 8300 daha kötü olmasına rağmen daha fazla para istiyorlar ve bu saçma.

Sizde ısınmayabilir çünkü soğutucunuzu bilmiyoruz, termal macununuzu bilmiyoruz, kasanızdaki hava akışını bilmiyoruz. Eğer adam FX işlemcilerde içinde çıkan soğutucuyu ve soğutucunun termal macununu 1 veya hiç fanı olmayan kasaya koyarsa (ki çoğu kişi böyle kullanıyor, dandik soğutucu ve termal macun ve dandik kasa kombosu.) işlemci ısınıcaktır.

İşlemci sıkıntılı zaten. Mükemmel bir soğutucu ve termal macun ile, çok iyi kasa hava akışı ile tabii ki işlemcinin sıcaklık değerleri sizin attığınız gibi olacaktır.

Çocuk gibi davranmayın bana. Kin kusmuşsunuz.

O zaman arkadaş ne alırsa alsın.

Ben sadece konu sahibine şunu diyorum. Anakartınız FX 8300 desteklemiyor, 8120 destekliyor maksimum. 8120 takabilirsiniz. Ama ben bu FX işlemcilere çok para vermenizi önermiyorum, en ucuz hangi FX varsa anakartınızın desteklediği onu alın.

Konu çok gereksiz yerlere kaydı, konu sahibinden ve moderatörlerden özür diliyorum.

Hadi eyvallah.

@eL orfaNato Anakartınız maksimum 8120 destekliyor. 8350 desteklenmiyor. Attığınız UserBenchmark sitesi zaten yanlı ve yanlış sonuçlar gösteriyor ve Sosyal'de yasak.

8120 alıp kullanabilirsiniz sorunsuz.
Bütçe yok ise FX sistem kullanılır böyle FX sisteme para harcanmaz diyenlere bakma sen. FX-8120 al geç amcamda vardı güzel işlemci iş görür hala. Bende FX-8300 kullanıyorum memnunum. Şunu da belirteyim yalnız 8 serisi işlemciler en güzel 990 chipset anakartlar ile stabil ve performanslı çalışıyorlar en kötü 970 chipset anakartın olmaz zorunda. Daha da düşük chipsetlerde güzel çalışmıyorlar.
@Samotne Ciasteczka komik olan ne söyle biz de gülelim?
Ben zaten konu sahibine anakart değiştir yok Ryzen al demedim.

2011 yılında çıkan işlemci ile Ryzen 3 1200'ü karşılaştırdım çünkü fiyat olarak FX 8300 daha kötü olmasına rağmen daha fazla para istiyorlar ve bu saçma.

Sizde ısınmayabilir çünkü soğutucunuzu bilmiyoruz, termal macununuzu bilmiyoruz, kasanızdaki hava akışını bilmiyoruz. Eğer adam FX işlemcilerde içinde çıkan soğutucuyu ve soğutucunun termal macununu 1 veya hiç fanı olmayan kasaya koyarsa (ki çoğu kişi böyle kullanıyor, dandik soğutucu ve termal macun ve dandik kasa kombosu.) işlemci ısınıcaktır.

İşlemci sıkıntılı zaten. Mükemmel bir soğutucu ve termal macun ile, çok iyi kasa hava akışı ile tabii ki işlemcinin sıcaklık değerleri sizin attığınız gibi olacaktır.

Çocuk gibi davranmayın bana. Kin kusmuşsunuz.

O zaman arkadaş ne alırsa alsın.

Ben sadece konu sahibine şunu diyorum. Anakartınız FX 8300 desteklemiyor, 8120 destekliyor maksimum. 8120 takabilirsiniz. Ama ben bu FX işlemcilere çok para vermenizi önermiyorum, en ucuz hangi FX varsa anakartınızın desteklediği onu alın.

Konu çok gereksiz yerlere kaydı, konu sahibinden ve moderatörlerden özür diliyorum.

Hadi eyvallah.

İşlemci desteği, BIOS içindeki işlemci "microcode" ları ile alakalıdır. Üreticinin sitesindeki listede, desteklenen işlemcilerin yanında BIOS versiyonları görülmektedir ve yine listede FX 8350 görülmüyor. Bir ihtimal son BIOS versiyonuna, FX 8350 nin microcodeları eklenerek çalışması sağlanabilir. Yapan var mıdır? Mümkün müdür? Bilmiyorum. Denemedim. O sebeple üreticinin önerilerine uymak daha uygun geliyor.

Ek Not : FX 4350 desteği de yok. Sadece microcode ile ilgili değil gibi.

Öncelikle 2. el 8120 lere bakacağım, aynı zamanda fx 8350 ye uyumlu anakart bakacağım 2. el olarak, göz gezdireceğim diyelim. Birde şunu sormak isterim, konuşmalarda Ryzen 3 1200 geçiyor, zaten bende fx 8350 nin özelliklerini link olarak paylaşmıştım, Ryzen 3 1200 örneği gibi, maliyet olarakta uygun ve fx 8350 ye denk belki de iyi bir ek işlemci önerir misiniz? Belki 0 fiyatı belki ikinci el olarak farketmez, sizin görüşünüze bırakıyorum.

Tüm yorumlar için teşekkürler herkese.

Bence anakart bakmayın sırf 8350 uyumluluğu için. Şu an ki anakartınıza 8120 takabilirsiniz.

Çekirdek bakımından FX 8000 serisine eşit ve daha performanslı (ikinci el, örnek olarak bu ilanı verdim daha nicelerini bulursunuz):

Performans bakımından FX 8000 serisinden daha performanslı, çekirdek sayısı olarak daha düşük (sıfır):

Bence anakart bakmayın sırf 8350 uyumluluğu için. Şu an ki anakartınıza 8120 takabilirsiniz.

Çekirdek bakımından FX 8000 serisine eşit ve daha performanslı (ikinci el, örnek olarak bu ilanı verdim daha nicelerini bulursunuz):

Performans bakımından FX 8000 serisinden daha performanslı, çekirdek sayısı olarak daha düşük (sıfır):

Paylaşımlarınız için çok teşekkür ederim, çok katkısı oluyor.

Bu karşılaştırmaya bir göz atar mısınız?

Piyasaya 2. el ürünlere göz attım, FX-6300'de çok daha fazla seçenek var ve birkaç ilan cazip geldi, özellik açısından da bir göz atıp değerlendirmek istedim.

Paylaşımlarınız için çok teşekkür ederim, çok katkısı oluyor.

Bu karşılaştırmaya bir göz atar mısınız?

Piyasaya 2. el ürünlere göz attım, FX-6300'de çok daha fazla seçenek var ve birkaç ilan cazip geldi, özellik açısından da bir göz atıp değerlendirmek istedim.

FX 8120 alın. 8 çekirdek var 6 yerine. Ancak FX 8120 veya 8100 bulamadıysanız 6300 üzmeyecektir.

Geri
Yukarı