AMD FX 8350 Sistem

ddenizz

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Yeni bir sistem için para biriktiriyordum toparladım sayılır. Fakat hala kararsızım intel sistem mi yoksa amd sistem mi ? Şu an kullandığım sistemde intelin quad core işlemcisi var ve beni hiç üzmedi. Bu hafta içinde ram anakart işlemciyi almış olurum. Ekran kartı ve hddyi şuan ki sistemden söküp kullanacağım. Biraz daha para biriktirip onları da alacağım. Sistem sadece oyun için ve full hd televizyonda 1080p film izlemek için kullanılacak. Aklımda şöyle bir sistem var:

Ekran kartım şimdilik sapphire 5830. Sizce nasıl olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Seçtiğiniz bileşenler gayet güzel. Fakat sadece oyun ve film için 8350 fazla olmuş. 6300 yeterli. O parayı ekran kartına vererek daha iyi bir kart alınabilir, ya da SSD almanızı öneririm.

Sadece oyun oynayacaksanız FX-8350 gereksiz, FX- 8320 almanızı tavsiye ederim. Ekran kartı alacağınız paranın üstüne ekleyin, elinizdeki mevcut ekran kartını elinizden çıkarın. Para biriktirip güzel bir ekran kartı alın.

Peki aralarında tek fark ghz mı ? Eğer öyleyse 100 lira fark. O farkla üzerine biraz daha ekleyip hdd alırım. Ekran kartının iyi olmasını istiyorum o yüzden bu bileşenleri alıp sadece onun için biriktirmek istiyorum.

Peki aralarında tek fark ghz mı ? Eğer öyleyse 100 lira fark. O farkla üzerine biraz daha ekleyip hdd alırım. Ekran kartının iyi olmasını istiyorum o yüzden bu bileşenleri alıp sadece onun için biriktirmek istiyorum.

Dediğin gibi tek fark 0.5 GHz'lik fark, boost modu ile FX-8320 zaten 3.9- 4.0 GHz'i buluyor.

Peki tamam o zaman 8320 :)

- - - Güncellendi - - -

FX-8320 Vatan'dan aldım. Hafta sonu ram ve anakartıda alıyorum. Yalnız parçaları Vatan'da toplatmayacağım kendim toplayacağım. Bana bios ayarları vs. yardımcı olur musunuz ? Yoksa Vatan'da toplatmak zorunda kalacağım. Bunun da pek sağlıklı olacağını düşünmüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı