AMD FX 8350 Sistemin Fiyatı İyi mi?

Eyvallah sistem çok iyi olmuş. Sen sistem toplarken ben işlemci araştırmıştım i5 4690k takayımmı ? Birde şu Sapphire r9 380 Gtx960 4g'den daha mı iyidir bekleyeyimmi ? Bu arada klavye,mouse setine gerek yoktu sadece klavye olsa yetiyordu. Ses sistemini ben 5+1 ne yapayım 1+1 olsa yetiyordu ama olsun canın sağolsun :D

GTX 960 4g modeli ile R9 380 arasında teknoloji farkı var. AMD yeni teknolojilerini bu kartlara kullandı. Beklemekte fayda var. Satışa tamamen geldiğinde R9 380 modelinin'de MSI ve ASUS modelleri'de satışa çıkar onlara'da bakabilirsin. 5+1 konusunda ise 5+1 sistemde oyun oynamanın verdiği güzelliği hiçbir hoparlör veremez. Son olarak'da 4690k modeline overclock yapmayacaksanız gerek yok. 4590 olabilir ama 4690k'ya gerek yok ancak işin aslına bakar isek oyun için 4460 fazlasıyla yeter. Bu arada fazladan bir mouse yedek kulübesinde oturabilir.

Son olarak birşey daha sormak istiyorum işlemci soğutucu almak zorundayım yoksa işlemcinin yanında soğutucu varmı ?

İşlemciyi 4460 seçmenizi tavsiye ederim ki seçer iseniz işlemci soğutucusuna gerek kalmaz. İşlemcilerin yanında stok soğutucu bulunuyor. Overclock yapılmayan ve çok fazla ısınmayan bir işlemci olduğundan stok soğutucusu tamamen işinizi görecektir.

Eyvallah cevabın için sağol senin dediğin gibi çok iyi bir işlemciki övüyorsun o zaman bende ona yönelirim :D Yardımın için teşekkür ederim. R9'un temmuz'da çıkması bekleniyormuş. Onun için bekliyim o zaman.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı