AMD Fx 8350 ve ASUS R9 270 tabanlı sistem topladım

Anakart ve işlemciye abanmak yerine FX-6300 ve M5A97 seçilip ve RAID yapmayıp R9 290 almalıydınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakart ve işlemciye abanmak yerine FX-6300 ve M5A97 seçilip ve RAID yapmayıp R9 290 almalıydınız.

fx-6300 ile fx8350 arasında farklar çok, anakart m5a97 serileri pek tavsiye edilmiyordu. Raıd gerçekten başarılı oldu,ekran kartındanda çok memunum ilerde değiştirmeyi düşünebilirim.

Dengesiz bir sistem olmuş.
Neden dengesiz sistem?

Anakart tek başına ekran kartından pahallı. 16GB'lık Ram isteyen bir oyunun çıkma ihtimalinin olmadığını düşünüyorum. Sisteme baktığımda Render işleri ile de uğraşmadığınızı tahmin ediyorum ve 16GB'lık Ram daha da anlamsızlaşıyor. İşlemciyi 5GHz ve üstüne OverClock etmek gibi bir düşünceniz yoksa o soğutma çok gereksiz ve anakart yeniden gereksiz duruma düşüyor. DARK model kasanın da bu forumda önerildiğini hiç görmedim. M5A97 serisini kim tavsiye etmedi bilmiyorum ama o arkadaştan bir daha tavsiye almayın.

Anakart tek başına ekran kartından pahallı. 16GB'lık Ram isteyen bir oyunun çıkma ihtimalinin olmadığını düşünüyorum. Sisteme baktığımda Render işleri ile de uğraşmadığınızı tahmin ediyorum ve 16GB'lık Ram daha da anlamsızlaşıyor. İşlemciyi 5GHz ve üstüne OverClock etmek gibi bir düşünceniz yoksa o soğutma çok gereksiz ve anakart yeniden gereksiz duruma düşüyor. DARK model kasanın da bu forumda önerildiğini hiç görmedim. M5A97 serisini kim tavsiye etmedi bilmiyorum ama o arkadaştan bir daha tavsiye almayın.

Render işleriyle uşraşiyorum ps cc,dw cc,fh cc,dwx7,solid v.b gibi programlarla web tasarım işi yapıyorum.Bunların hepsini aynı anda açıpta kasmama söz konusu olunca gerçekten zevkleşiyor iş.Oc şimdilik gerek görmüyorum ama ilerde durum degişebilir.Soğutma hem oyun hem programlar bakımından gerçektende başarı gösteriyor,parçaların anakartın ömrü bakımından gerekli olduğunu düşünüyorum.Dark kasa görünüş ve sağlamlık açısından gerçektende çok başarılı,hava akımı özellikle güzel.M5A97 serisini forum ve test sitelerinden araştırmalar sonucundan bu karar vardim.M5A99 r2.0 alabilirdim aslında ama bu anakart işlemcinin aşırı ısınmasını araştırdığım için tercih ettim.Ekran kartı şu anlık yeterli geliyor ama ilerde elbette değiştirme ihtiyacı duyacam i5 sistemde şu an mevcut ama gerçekten bu pc çok başarılı oldu.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı