AMD FX 8350 ve RX 580 Sistem Anlık Takılmalar

İlk önce sıcaklık değerlerini kontrol edin.
Bilgisayarım çok fazla ısınmıyor. Kasamın içerisinde havayı eşit olarak olarak içeriden atacak şekilde 7 adet fan yerleştirdim. Hava doğru şekilde verilip hava boşluğundan doğru şekilde çıkacak şekilde koydum.
Ya bırakın 8GB belleklerin günahını almayın artık. 8GB bellek ile en yüksek ayarlarda takılmadan açmadığım oyun yok. Renderlayamadığım video yok.
-Windows 10 Sürüm 1809 ise,
-HDD/SSD ömrünü dolduruyor ise
bu sorunlar oluşabilir.
Ha birde işlemcin Bulldozer mimarili FX işlemci. Onlarında verimsiz ve yetersiz olduğunu unutma. Ve buna rağmen aşırı güç tüketiyorlar.
SSD ve HDD'yi kontrol edebileceğim bir program var mı acaba? Test yapmak istiyorum.
PSU markanız nedir? Detaylarını paylaşabilir misiniz?
CX750 Corsair.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kardeşim işlemcin kötü değiştirmen gerekiyor.

Not: Aynı işlemciyi ben de kullanıyordum ordan biliyorum.

Bilgisayarım çok fazla ısınmıyor.Kasamın içerisinde havayı eşit olarak olarak içeriden atacak şekilde 7 adet FAN yerleştirdim.Hava doğru şekilde verilip hava boşluğundan doğru şekilde çıkacak şekilde koydum.

SSD ve HDD'yi kontrol edebileceğim bir program var mı acaba? Test yapmak istiyorum.

CX750 Corsair
HD Tune ile HDD ve SSD sağlını kontrol edebilirsiniz.

HWMonitor de sıcaklık ölmek için işe yarar.

Son düzenleme:
Isınıp ısınmadığını o şekilde anlayamazsınız veya çok fazla fan olduğu için ısınma ihtimalini göz ardı edemezsiniz. HWMonitor veya MSI Afterburner gibi programlar ile sıcaklıkları kontrol edin.

@Sercan1096
Anlık AfterBurner geceden beri açık bilgisayarım ve The Witcher 3 oynadıktan 15-20 dakika sonrası.
30 derece veya hadi buna da diyelim 40-45 bunlar normal değerler bana göre.
Benim de tahminim aslında parçalarda bir sıkıntı olduğu gerçi çok eski değiller en baba 3 yıl olmuştur.
HD Tune ile HDD ve SSD sağlını kontrol edebilirsiniz.

HWMonitor de sıcaklık ölmek için işe yarar.
Teşekkür ederim! :)
Kardeşim işlemcin kötü değiştirmen gerekiyor.

Not: Aynı işlemciyi ben de kullanıyordum ordan biliyorum.
İşlemciden kaynaklı bir sorun olduğunu düşünmüyorum ben bu hataları fark edene kadar sorunsuz istediğimden fazlasını vererek çalışıyor.

Kanımca bu olanların sebebi parçaların eskimesi veya aşırı kullanımdan yıpranmış olması hasarlı olmaları yani.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı