Amd fx 8350 veya intel core i7 4770k Amazon'dan almak

Arkadaşlar 70 dolar üstü zaten gümrük vergisiz. Amazon gümrük vergilerini ödüyor fiyatlandırma yaparken zaten nekadar ekleneceğini gösteriyor. Gümrükte takılan mallar için amazona görüşüp sorununu halledenler var. Aynı zamanda ürün aldığınız zaman kargo parası ödemek istemiyorum dediğiniz zaman kargo ücretini iptal ediyorlar ( %70)
Bu konuyla alakalı başka bir dorum sitesinde ççoookk kapsamlı anlatımdan tutun alış verişyapanlara kadar var.

Dostum, şimdi yurt dışından arkadaşın getirttiğinde gümrükte kontrolden geçerken eğer görürse memurlar vergisini ödemeden mi geçiriyorlar ? Gümrükçü tanıdığım var ben sorduğumda bana vergisini ödemezsen eğer alıyorlar, ya vergisini ödeyeceksin ya da gümrükte saklıyorlar, yurt dışına çıkarken geri götürüyosun dedi.

Dostum, şimdi yurt dışından arkadaşın getirttiğinde gümrükte kontrolden geçerken eğer görürse memurlar vergisini ödemeden mi geçiriyorlar ? Gümrükçü tanıdığım var ben sorduğumda bana vergisini ödemezsen eğer alıyorlar, ya vergisini ödeyeceksin ya da gümrükte saklıyorlar, yurt dışına çıkarken geri götürüyosun dedi.
Hocam öyle birşey yok . atsın bavuluna getirsin. Ben kaç kere telefon getirttim o şekilde. En kötü hediye paketi yapsın mis... Kimse açıp bu ne demez.

X-Ray cihazından geçiyor o bavullar. Arkadaşımda getiricekti bana GTX 970 ya da GTX 980 getir dedim, ama getirmedi sanırım. Gümrükten geçmez diye değil, zaman bulamadı sanırım almaya. Bende korktum pek üstelemedim gümrükte takılır diye.

Yok hocam yolcuyla birlikte bir sayısı var 4 mü 3 mü ne onu geçmediğin sürece hiç bi şekilde takılmaz.
Amazonda şu anda 64 gb usb 3.0 flash bellek 20 dolar . şaka gibi konuşup kargoyu iptal ettirenler var 20 dolara almış oluyorlar. oda size tavsiye ne bilim belki lazımdır =)

Dostum, yurt dışından getirtsem kartı mesela ama internet yoluyla, arkadaşım falan gittiğinde değil. İnternetten sipariş versem 500 dolar diyelim 1150-1200 TL filan ediyor. Vergilerini ödüyor muyuz? Yoksa direk 1200 TL'ye mi yani direk dolardan, TL'ye çevirildiği fiyata mı alıyoruz ?

Normalde TÜRKİYE'den alıcamda nakit param yok elimde o yüzden arkadaşım getiricekti, bende ona taksit taksit vericektim 550 TL alacağım vardı ondan, o bana 550 TL vermicekti ben ona üstüne para ödeyecektim ama getirmedi bende TÜRKİYE'den alıcam artık bir şekilde. 700-800 TL param vardı, arkadaşım parayı vermediği için harcadım yoksa GTX 970 alıcaktım. O yüzden babası filan çıktığında yurt dışına ona aldırtıcaktımda yapıcak birşey yok. Şans yok bende :) Zaten yurt dışından getirtsem CW sorunu çıksa kartta garanti sıkıntı olur.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı