AMD Fx-9370 için önerebileceğiniz bir soğutucu var mı?

liphter

Kilopat
Arkadaşlar elimdeki mevcut i5 3570 işlemcimi ve Gigabyte z77-d3h anakartımı satıp, AMD FX-9370 işlemci ve am3+ anakart almayı düşünüyorum.
Elimdeki soğutucu şuan ki işlemcime yetiyor. Fakat 200 watt enerji tüketen bir işlemciye yetmez diye düşünüyorum. Mevcut soğutucum ise Thermaltake Contac 21.
Ve bende yeni bir soğutucu almayı düşünüyorum.
VATAN COMPUTER - THERMALTAKE - FRIO ADVANCED LGA775/1155/1156/1366/2011 & AM2/AM2+/AM3/AM3+
Ben bu soğutucuyu ya da bunlardan birini almayı düşünüyorum.
http://www.teknobiyotik.com/overclo...-lga2011-amd-fm1-uyumlu-islemci-sogutucu.html
http://www.vatanbilgisayar.com/So%C4%9Futma%20Sistemleri/cooler-master-rr-212x-20pm-r1-hyper-212x-lga7751155115613662011-&-am2am2+am3am3+fm1-islemci-sogutucu/productdetails.aspx?I_ID=65848

Bu linklerini vermiş olduğum ürünlerden hangisi fiyat/performans ürünü diyebilirsiniz? Hangisini tercih etmeliyim? Ya da daha uygun fiyata daha iyi bir soğutucu öneriniz varmı?

Son düzenleyen: Moderatör:
220W güç tüketimi? N'aptınız hocam? :p Ek olarak AMD kullananlar tarafından 9370 tavsiye edilmiyor, 200 lira daha verip 4770k alın derim ben. (Not: Amazon'da 4770k ve 9370 arasında sadece 15$ fark var, TR'deki 200 Lira fark'a bakmayın...)

The new FX-9xxx series is aimed at fools. If you really want to build a new PC with an AMD CPU then just buy the 8350 or even the 8320 and overclock it. They will also have 220w+ TDP when clocked at those speeds anyways because they are the SAME.

On Intel's side, when they raise prices it's because you get more performance and features.

4670k = four unlocked cores.

4770k = four unlocked cores + hyperthreading + more L3 cache.

3930k = six unlocked cores + hyperthreading + even more L3 cache.

FX-8320 = "eight" unlocked cores.

FX-8350 = "eight" unlocked cores. Nothing added, just the same cpu clocked higher.

FX-9370 = "eight" unlocked cores. Again, nothing added, just the same cpu clocked higher.
Kaynak

220W güç tüketimi? N'aptınız hocam? :p Ek olarak AMD kullananlar tarafından 9370 tavsiye edilmiyor, 200 lira daha verip 4770k alın derim ben. (Not: Amazon'da 4770k ve 9370 arasında sadece 15$ fark var, TR'deki 200 Lira fark'a bakmayın...)

Kaynak

220 watt güç tüketimi 84 watt güç tüketiminden ayda maximum 4 tl fazla elektrik faturasına yansıtır :D Buda yılda 48, 3 yılda 144 tl yapar. Gereksiz.
Benim için performansı önemli.

220 watt güç tüketimi 84 watt güç tüketiminden ayda maximum 4 tl fazla elektrik faturasına yansıtır :D Buda yılda 48, 3 yılda 144 tl yapar. Gereksiz.
Benim için performansı önemli.
AMD FX-8320 alıp Overclock ile aynı güç tüketimine ve performansa sahip olabilirsiniz, fazla para ile H100i aldığınızda gayet yeterli olacaktır 9370 ile aynı hız değerlerine ulaşmaya.

Penguenler ölüyor, buzullar eriyor bu arada o 144 TL yüzünden. :p

Neden i5 3570'i satma gereği duyuyorsunuz ?

Yeni işlemci denemek için. Bir süre sonra onu da satarım.

- - - Güncellendi - - -

AMD FX-8320 alıp Overclock ile aynı güç tüketimine ve performansa sahip olabilirsiniz, fazla para ile H100i aldığınızda gayet yeterli olacaktır 9370 ile aynı hız değerlerine ulaşmaya.

Penguenler ölüyor, buzullar eriyor bu arada o 144 TL yüzünden. :p
Sonuçta 9370 ide overclock yapabiliyoruz. Onuda overclock yapıp çok daha iyi performans alabilirim.
Ayrıca o buzullar eriyorsa yapmasınlar böyle bir işlemci. Satışı varsa ben de alırım. Burada konu işlemci seçimi değil. Ben sizden işlemci önerisi istemedim. İşlemci soğutucu önerisi istedim. Konuyu saptırıyorsunuz.

O işlemciyi su soğutma paklar :)

Heh işte. Tamda bunu demek istemiştim. Tükettiği enerjiden dolayı çabuk ısınacağı için daha fazla soğutmaya ihtiyaç duyacak. Ama fiyat olarak eşit sıvı soğutma ve hava soğutmayı karşılaştırırsak, bence hava soğutma daha avantajlı.
Yani bu yukarıda yazmış olduğum hava soğutmalar iyi soğutmaz mı diyorsunuz?

Soğutma performansını bir yana bırakırsak, Thermaltake Frio serisi ve Akasa venom Voodoo'nun fanları gürültülü çalışıyor. Cooler Master Hyper 212X'i test etmediğim için yorum yapamıyorum.

Fakat konu 220 watt'lık bir işlemci olunca, su soğutma kaçınılmaz oluyor. Örnek vermem gerekirse; H100i ile Venom Voodoo arasında 20 santigrad derecelik bir performans farkı var.

İlave olarak; H100i'nin fanlarının devrini ayarlayarak, işlemciyi makul sıcaklık seviyesinde son derece sessiz bir şekilde soğutabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı