AMD FX 9370 ve GTX 1050 Ti sistem ne kadar eder?

cihany7

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba,

• işlemci: amdfx 9370.
  • anakart: Gigabyte 990FXA-UD5 AMD AM3 DDR3 glan SATA.
  • ekran kartı: MSI GTX 1050 Ti Gaming X 4 GB.
  • RAM: Crucial Ballistix Sport 16 GB DDR3-1600 Dual kıt.
  • HDD: Seagate 1 TB.
  • SSD: SanDisk Ultra II 240GB.
  • kasa: aercool ae-str-onea750 750W Strike-X One adv.
    soğutucu Thermaltake nıc F3 2011/366/1156/1155/775 ve AM3/AM2/AM2 uyumlu CPU soğutucusu.
  • monitör Philips 243V5LAB/01 23.6" 5ms (analog+DVI) Full HD LED monitör.
  • monitör 2 BenQ RL2455HM 24" 1ms.

Şöyle bir sistemim var. 2.el alım satım yapan bir tanıdığım, işlemci, anakart, RAM, ekran kartı ve 2 adet monitöre 2.500 TL verebileceğini söyledi. Bu fiyattan satmam doğru olur mu? Ayrıca kalan parçaları özellikle kasa ve güç kaynağını başka bir sistemde kullanmam sağlıklı olur mu?

İşlemci+ankart= 700~
Ram= 300~
Ekran kartı=800~
BenQ monitör= 800~
Philips monitör= 400~

Yaklaşık 3000 lira olarak hesapladım. Tanıdık demişsin, 2500 liraya satman iyi olabilir. Sana kalmış. Ama kesinlikle o işlemciden kurtulmanı öneriyorum. Bir iki seneye değerleri daha da azalıcak. Günümüzde ki en uyduruk 4 çekirdekli işlemciler bile daha iyi.

İşlemci+ankart= 700~
Ram= 300~
Ekran kartı=800~
BenQ monitör= 800~
Philips monitör= 400~

Yaklaşık 3000 lira olarak hesapladım. Tanıdık demişsin, 2500 liraya satman iyi olabilir. Sana kalmış. Ama kesinlikle o işlemciden kurtulmanı öneriyorum. Bir iki seneye değerleri daha da azalıcak. Günümüzde ki en uyduruk 4 çekirdekli işlemciler bile daha iyi.

Evet malesef işlemci ve ekran kartı oynadığım oyunlarda çok yetersiz kalıyor. Özellikle işlemci.

Peki kasa(anakart ve ekran kartının sığması vs açısından) ve güç kaynağım daha güncel ve yüksek bir sistemi idare edebilir mi ? Yoksa tamamen elden çıkarmak mı mantıklısı olur

Evet malesef işlemci ve ekran kartı oynadığım oyunlarda çok yetersiz kalıyor. Özellikle işlemci.

Peki kasa(anakart ve ekran kartının sığması vs açısından) ve güç kaynağım daha güncel ve yüksek bir sistemi idare edebilir mi ? Yoksa tamamen elden çıkarmak mı mantıklısı olur
Kasanıza baktım, yeterince alanı olduğunu düşünüyorum. Elbette alacağınız parçaların büyüklüklerine bakıp karar vermeniz gerekir. Güç kaynağı yeterli duruyor. Ama çok eskidiğini düşünüyorsanız değiştirebilirsiniz. Açıkçası 7 yıldır aynı Coolermaster güç kaynağı kullanıyorum. Aerocool marka güç kaynakların ne kadar güvenilir olduğunu bilmiyorum. Kısa bir araştırma sonrası 85+ olduğunu buldum:

Bu yüzden yaklaşık 630 watt'lık gerçek bir gücü var. Baya yeterli. Ama bir kaç tane daha foruma baktıktan sonra güç kaynağınızın çok güvenilir olmadığı yazıyor.

Biraz kararsız kaldım. Tercih sizin.

Kasanıza baktım, yeterince alanı olduğunu düşünüyorum. Elbette alacağınız parçaların büyüklüklerine bakıp karar vermeniz gerekir. Güç kaynağı yeterli duruyor. Ama çok eskidiğini düşünüyorsanız değiştirebilirsiniz. Açıkçası 7 yıldır aynı Coolermaster güç kaynağı kullanıyorum. Aerocool marka güç kaynakların ne kadar güvenilir olduğunu bilmiyorum. Kısa bir araştırma sonrası 85+ olduğunu buldum:

Bu yüzden yaklaşık 630 watt'lık gerçek bir gücü var. Baya yeterli. Ama bir kaç tane daha foruma baktıktan sonra güç kaynağınızın çok güvenilir olmadığı yazıyor.

Biraz kararsız kaldım. Tercih sizin.
Sanırım en iyisi tamamen yenilemek olacak. Teşekkür ederim yardımlarınız için.

Yeni konular

Geri
Yukarı