AMD FX 9590 vs İntel i7 4790k

ceysat

Kilopat
Yer
Azerbaycan Nahcevan
Daha fazla  
Selam arkadaşlar. İşlemci alcam ancak bu ikisi arasında karar vermedim. Millet İntel i7 4790k diyor ancak bana AMD FX 9590 daha iyi gibi.
AMD tarafında 4.7 ghz turbo, 16 MB önbellek.

İntel tarafında İntel İ7 4790 4.0 ghz, 8 MB ön bellek. Bir de İntel'in şu GUP teknolojisi var.

Fikri olanlar ve kullanan arkadaşlar bilgisi varsa lütfen. Ben Fx 6100 kulanıyom şu an memnunum. Ne diyorsunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çekirdek sayısına ve Ghz değerine kanarak almayın sakın. Bir de ne için alınacak? Eğer oyun içinse i5 yeterli olacaktır. Hemen almayacaksanız Amd'nin Zen işlemcilerini bekleyebilirsiniz.

Size daha iyi gelmesi daha iyi olduğu anlamına gelmiyor. Birçok defa FX-9000 serisi işlemcilerin ne kadar mantıksız olduğunu belirttik.
Hocam mantıksızlık nereden kaynaklanıyor? Açıklayabilir misiniz?

Çekirdek sayısına ve Ghz değerine kanarak almayın sakın. Bir de ne için alınacak? Eğer oyun içinse i5 yeterli olacaktır. Hemen almayacaksanız Amd'nin Zen işlemcilerini bekleyebilirsiniz.
Hocam Zen işlemciler FX'lerin yerine olacak mı?

Amd 9590 aşırı ısınan ve çok enerji harcayan bir işlemicidir ve i7 4790'dan daha az performanslıdır. Sayısal değerler sizi yanıltmasın. İntel alırsanız i5 6600k veya i7 6700k seçmelisiniz. Amd alırsanız zen mimarili işlemcileri beklemelisiniz.

FX 9590 buzdolabı gibi enerji tüketip, fırın gibi ısnıyor.
@yildizahmet2009 Daha çıkmadığı için bir şey söylemek mümkün değil. Skylake gibi 14nm olacağını biliyoruz sadece.
Vay canına! 14nm, Zen mimarisi bir şeye benzeyecek sanırım.

hqdefault.jpg

İşte bu FX 9590.:D

Öncelikle Tavsiylereriniz İçin Teşekür ederim sağolun çok yardımcı oldunuz.
ayrıca ben bu Tecnopat adminlerinin düşüncesini anlayamıyorum bana uyarı puanı vermişsiniz eyvalla demeki bi yalışım olmuş yazı ve Konunun açılma konumu ile alaklı ancak söz konusu olan burda yardımlaşma ise bilgi ise bunun karşısına niye engel koyuyosunuz ben nerdeyse 1 haftadır bu mjs yazamadım tamam illa ceza vercekseniz profil resmini engeleyin ismini engeleyin ancak bu şekilde müdahale cok yalnış bundan sora sorunum olduğunda en son girceğim site tecopat olur

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı