İntel i7 4790K mı, yoksa AMD FX 9590 mı?

Sisteminizin amacı zaten oyun oynamak. i5 4690K tercih edip daha üst seviye bir ekran kartı tercih edebilirsiniz. Tabi ne tür bileşenleri tercih ettiğinizi bilmiyoruz. :)

i7 almana gerek yok, 3 boyutlu programlarla veya video düzenleme gibi işlerle uğraşacaksan i7 daha iyi olur ama i5'de yeterli olur fazlasıyla. O yüzden i5-4690K al, arada neredeyese 300TL fiyat farkı var. i7 yerine fiyat farkyla SSD yada daha iyi bir ekran kartına alıp değerlendirebilirsin.

Bence arkadas cok haklı 15 gündür teknoloji araştırıyorum . Kendimde öğretmenim okumaktan cekinmem yaklasık 10 saatimi bu işe harcıyorum . Sadece oyun oynayacaksan i5-4690K al derim yanına ssd alırsın bütcen dusuk bile olsa 120 gb dahi olsa al derim , onun yanına da kafana yatan gtx770 ayarında veya biraz para ayırırım daha dersen daha üstü bi ekran kartı al . Recep arkadasın paylaştıgı ekran kartı secme videosunu izle orda 2gb 4gb 6 gb olmasının öneminin olmadığını sadece soldan 2. rakamın yüksek olması gerektiğini söylüyor .

Ayrıca bu işler araba almak gibi herkesin önerisi kendi sevdiği ürünler gibi geldi bana ... Ama kesinlikle ben intel işlemci derim ...

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı