AMD FX Serisi için Overclock Öğrenme

Daha fazla  
Arkadaşlar sistemimi toplarken ilerde overclock yapmayı düşündüğüm için Amd fx 8320 + Cooler Master Hyper 212 evo almıştım. Şuanda Yük altında 40 Derecelerde geziyor gerçekten memnunum, soğutucuda oldukça büyük :).

Olaya gelirsek ben işlemcimi 3.5 Ghz'den 0.5 veya 1.0 Ghz daha overclock etmeyi istiyorum;

- Anakartımda Msi Oc Genie 2 Özelliği var ama sadece 3.76 GHz'e overclock ediyor. Bu da benim için yetersiz. OC Genie 2'nin daha fazla overclock etmesini sağlayabilir miyim ?

- Yeni başlayanlar için bildiğniz bir overclock rehberi var mıdır ? Zaten fazla oranda bir overclock yapıcak değilim en fazla 1.0 Ghz.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Recep Baltaş
Size bir sorum olucaktı İnternette yabancı kaynakları var. Türkçe kaynaklar ise çok eski.Amd 'nin Turbo Core teklonojisi anakartımda şuanda auto durumda Enabled yaparsam zorlandığı/gerektiği durumlarda 4.2 Ghz ' ye çıktığı yazıyordu ama bunu çekirdiklerden sağlıyormuş sanırım, yani gerçek bir overlclock değil gibi okudum. Bunu açsam gerçek bir overclock yapmış kadar etkisi olur mu yoksa bunu başka bir yöntemle mi yapıyor işlemci ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer 0,5GHZ artış yapacaksanız hazır modlar, voltaj vermeden rahatlıkla sağlar bunu.
Eğer böyle yapacaksanız Turbo Core enable kalmalı.

Ancak sen hedefini daha da yükseltip üst sınırlara gözünü dikersen, manuel olarak voltajlı OC yapacağım dersen rehberde de görüldüğü gibi Turbo Core teknolojisi kapatman daha doğru olacaktır.

Elinde o donanımlar varken rahatlıkla 4,4GHZ'ye stabil olarak çıkabilirsin diye tahmin ediyorum.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı