AMD Fx x6 6300 işlemci ve AMD Fx x8 8320 hangisini almalıyım?

SkyLancer

Hectopat
Daha fazla  
Amd anakartıma işlemci alacağım ama karar veremedim hangisi işlemci için oyun ve performansı iyidir?
Anakart: Asus M5A97 R2.0 Amd 970/Sb950 Am3+ Ddr3 2133Mhz (O.C.) Usb 3.0 Sata 3.0 Anakart - Vatan Bilgisayar

Bu işlemciler anakartıma, söylemek gerekirse PC'min zorlanmasını istemiyorum. Oyunlarda ve performans açısından hangisi daha iyi? Bide anakarttaki W ve işlemcideki W yeter mi psu'ya onuda yazın.

Ekran Kartı: Sapphire R7 265 DUAL-X GDDR5 2GB 256Bit AMD
Ram: 6 GB-DDR3-1333MHz
Psu: XIGMATEK TAURO SERİSİ 80PLUS 600W GÜÇ KAYNAĞI

Son düzenleyen: Moderatör:
Online harici oyunlarda farkını göremezsiniz, büyük haritalı fazla oyunculu oyunlarda fx-6300 darboğaz yapabilir. Bütçeniz yetiyorsa 8320 almanız sizin için daha iyi olacaktır.

Peki PC'mi ya da PSU'mu zorlamaz dimi?

Zorlamaması gerekiyor, o psu ile r9 280x bile kullanabilirsiniz.

PSU yetecektir. Rahat ol.

Bir şey daha soracağım. Bu anakartı kasaya kurup CD kurulumu başlayınca BIOS u ve Windows 7 mi kuruyor? Ya da biz mi format atıp Windows 7 kuracağız?

Sistemin montajını yaptıktan sonra yapman gereken hiç BIOS ayarı yok. USB Windows 8.1 yazacaksın. Sonra işletim sistemini kurup oyununu oynayacaksın. Bu kadar basit.

Belirtiğin ekran kartı ile FX-6300 alman yeterlidir. Gereksiz para harcama.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…