AMD Fx x6 6300 işlemci ve AMD Fx x8 8320 hangisini almalıyım?

Oyunları iyi bir kalitede ve işlemci ısınmadan sorunsuz bir şekilde oynayabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Online oyunlarda r9 280x ile gtx 770'e darboğaz yapma ihtimali yüksek ( gtx 770 ile darboğaz yapanlar var ) 8320 al kafan rahat olsun. 6300 r9 280x'e darboğaz yapmaz diyenleri dinleme çok örneğini gördüm bf4'de.

Online oyunlarda r9 280x ile gtx 770'e darboğaz yapma ihtimali yüksek ( gtx 770 ile darboğaz yapanlar var ) 8320 al kafan rahat olsun. 6300 r9 280x'e darboğaz yapmaz diyenleri dinleme çok örneğini gördüm bf4'de.
Yani Watch Dogs, AC4 gibi oyunları rahatlıkla kaldırır mı diyorsun?

Son düzenleyen: Moderatör:
Daha o kadar işlemci kullanan yapay zeka ürünü oyun piyasada yok.
280X GPU'yu 800 x 600 çözünürlükte kullanıp 300+ fps de işlemci darboğazı yaşıyorsa bilmem... Yada 2 GB Ram ile FX-6300 kullanıyorsa bilmem. Full HD 1080p de darboğaz nedir? Başka şeyleri işlemciye mal etmeyin. Oyun testlerinde İşlemci faktörünü okuyup seyrediniz...
FX-4300 veya İ3 işlemci 295X gibi çift GPU'lu ekran kartları dışında yeter...

Daha o kadar işlemci kullanan yapay zeka ürünü oyun piyasada yok.
280X GPU'yu 800 x 600 çözünürlükte kullanıp 300+ fps de işlemci darboğazı yaşıyorsa bilmem... Yada 2 GB Ram ile FX-6300 kullanıyorsa bilmem. Full HD 1080p de darboğaz nedir? Başka şeyleri işlemciye mal etmeyin. Oyun testlerinde İşlemci faktörünü okuyup seyrediniz...
FX-4300 veya İ3 işlemci 295X gibi çift GPU'lu ekran kartları dışında yeter...

Çok güldüm yemin ediyorum i3 işlemci 780ti'ye yetecek mi ? 780'e yetecek mi? 770'e yetecek mi? Yanlış yönlendirme insanları.

hangisini almalıyım pek işlemciden anlamıyorumda

8320 al kafan rahat olsun diyorum. İşlemciye binen oyunlarda 6300 seni yarı yolda bırakacaktır.

Çok biliyorsunuz ya desteksiz atarsınız.
AMD ve Intel Oyun Sistemlerinde İşlemci Faktörü | PC Labs
İlk olarak ekran ve işlemci limitleri nedir-ne değildir konusuna değinelim. Basitçe anlatacak olursak:

İşlemci Limiti

Ekran kartı: Ekip toplanın Crysis 2 oynuyoruz! Hamdi, bana üzerini kaplayacağım bir şeyler gönder abi.

İşlemci: Tamamdır, hemen hesaplıyorum.

Sessizlik….

Ekran kartı: Müdür hadi ya kök saldım buraya.

İşlemci: Yahu bir dur, kasıldım zaten yetiştirmeye çalışıyorum.

Ekran kartı: Ooooooo abicim akşam oldu, bak senden bir şey gelmeyince bende kasılmaya başladım.

İşlemci: Tamam ya bıdı bıdı etme. Çalışıyoruz burada, boncuk dizmiyoruz….

Ekran kartı: Haluk abi, abi valla parasını ben vereyim değiştir şunu….

Ekran kartı Limiti

Ekran kartı: Ekip toplanın Crysis 2 oynuyoruz! Hamdi, bana üzerini kaplayacağım birşeyler gönder abi.

İşlemci: Tamamdır, hemen hesaplıyorum.

Sessizlik….

İşlemci: Müdür hadi ya, zilyon tane veri gönderdim sana işlesene şunları.

Ekran kartı: Kardeşim acele giden ecele gider, dur bir sakin ol. Kapasite bu kadar, elimdekileri bitireyim yeni gönderdiklerinle ilgileneceğim.

İşlemci: Ömrümü yedin, ömrümü….

Olay kısaca bu.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı