Amd Fx X6 6300 Sistem Toplama

Güç kaynağı gereğinden fazla sistem kötü olmuş. Daha iyisi toplanabilir. Düşük bütçeye sıvı soğutma? Hangi akla hizmet? Çok kötü sistem olmuş. Aldıysa geçmiş olsun. Anakarttan bahsetmiyorum bile. Ekran kartı linki bozuk. Kontrol etmeden koymayın lütfen. Bu arada bütçeyi söyleyin daha iyisi toplanabilir.

Son düzenleme:
Kendisi arkadaşım olur. Benle iddaya giriyor. 750 watt bile zar zor yetiyormuş. Ekran kartı çekse çekse en fazla(abartı) 600 watt çeker. Diğer bileşenler de zaten 50 watt üstü çekmez. Güzel bir 550 watt psu işi görür. (+80 sertifikalı). Sıvı soğutma gereksiz. O sıvı soğutma sadece işlemciye yani sisteme dağıtmıyor. Bu arada ekran kartı R9 270 imiş. Zaten Crossfire için minimum 600 watt istiyor. Sen CF mi yapacaksın? Ve normal olarak önerilen psu 500 watt. Diğer bileşenler ile de hadi diğer bileşenler 100 watt çeksin diye. Ama o kadar çok çekmez çekse çekse 50 watt anca çeker. Yani dediğim gibi 550 watt psu işinizi görür. Hadi bilemedin 600 watt psu al o bile yeter. Buyur ekran kartının istediği watt miktarı; SAPPHIRE DUAL-X R9 270 2GB GDDR5 WITH BOOST & OC BATTLEFIELD 4 EDITION(550 watt psu ama +80 olanından alıcaksan al) Bu arada sıvı soğutmanın sadece işlemciye gittiği kanıtı;
jlXNePv.jpg

Şimdi anladın mı? Benim senden ne kadar bilgili olduğumu. Amacım sen ile dalga geçmek değil. Aksine senin bana inkar(doğru olmadığını) ettiğin için buraya mesaj yazdım. Bilmemek suç değil öğrenmemek ayıp!

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı