AMD FX X6 6300 sistem toplamak

uzunahm

Hectopat
Yer
İstanbul - Edirne
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Öncelikle merhabalar arkadaşlar,
Yeni bir sistem toplamak için internette biraz bakınıyordum ve bu siteyi bulduğumda aradığım cevapları ya da eksiklerimi bulabileceğimi anladım. O yüzden hemen üye oldum. Öncelikle toplamak istediğim sistemin araştırmalarım sonucu güncel hali aşağıdaki gibi olucak. Eğer bir eksiğim veya önerebileceğiniz bir şey varsa yorumlarınızı esirgemeyin lütfen. Bütçem yaklaşık 2400 TL civarıdır. Şimdiden teşekkürler :)

• Anakart : ASUS M5A99FX R2.0
  • İşlemci : AMD FX X6 6300 3.5GHZ
  • Ekran Kartı : ASUS R9 290 GDDR5 4GB 512 BİT DİRECTX 11.2 (özel soğutmalı sistem beklenecek)
  • Bellek : GSKILL (2X4) 8GB RIPJAWSX DDR3 1866MHZ CL9 1.5V
  • HDD : SEAGATE 1TB BARRACUDA 64MB
  • Kasa : COOLER MASTER RC-K380 600W MIDT(Kasa konusunda hala kararsızım)
  • Toplıcam bilgisayarın son şekli bu yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar

Son düzenleyen: Moderatör:
Açıkçası söylediğin gibi oyun oynamak için bir sistem toplamayı planlıyorum. Sitedeki bazı konuları araştırdım herkes fx 6300'ün yeterli olucanı söylemiş. Sanırım dediğin gibi yapmak en mantıklısı bu bağlamda. Ve bir sorum daha olucak Nvidia ve AMD ekran kartları arasındaki farklar nelerdir? Çünkü şu ana kadar hep Nvidia kartları tercih ettim daha çok?

İyi ekran kartı oyunlarda falan sorun çıkarmaz. Belirli bir bütçen varmı?Eğer karşılayabilirim dersen r9 modeli var oldukça güçlü.

www.vatanbilgisayar.com/ekran-karti...12-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=69937 .

Ayrıca dediğim işlemci değişikliği yaparak orta segment bir ekran kartı yerine üst segment bir kart almış olursun. Alıcaksan şimdiden hayırlı olsun canavar gibi bir bilgisayar topladın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence ekran kartını yükseltmek yerine, ayrıca soğutma almanızı tavsiye ederim. Bende K-350 kullanıyorum, 6100 ile gerçekten çok ısınıyor oyunlarda. 100 TL'ye Cooler Master Hyper 212 EVO, veya 150 TL'ye hazır sıvı soğutma sistemi olan Seidon 120M alabilirsiniz.

Soğutma sistemlerini ayriyeten alıcam zaten sistemi topladıktan 1 ay sonra falan eğer gerek olursa. Sadece şu an ideal sistemi yakalamaya çalışıyorum. İyi entegre sağlayabileceğim parçalara bakıyorum o yüzden ama söylediğin de doğru ekstra soğutma iyidir her zaman. Bu yüzden ocağın ortalarında sistemi toplamaya karar verdim. R9 290 ın özel soğutmalı serisi gelecekmiş o tarihlerde.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı