AMD FX X6 6300 ve Asus R9 270 X tabanlı sistem toplama

Kubilay0618

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Selamlar Technopat üyeleri değerli bilgili kardeşlerim bi arkadaşın tavsiyesi üzerine bu sistemi topladım. Bu iyidir dedi GTA V ultra oynatır dedi , bende bu sistem hakkında görüşlerinizi bilgili insanlar tarafından cevap verilirse daha iyi olur , soğutma sistemi hakkında başarısız diyenlerde var en ince ayrıntısına kadar anlatırsanız sevinirim.

yA64rn.png

İşlemci ve anakartı bunlarla değiştirin.
İşlemci: www.vatanbilgisayar.com: Pentium G3258 Soket 1150 3.2GHz 3MB Cache 22nm İşlemci - Vatan Bilgisayar
Anakart: www.vatanbilgisayar.com: Msi H81M-P33 İntel H81 Soket 1150 Ddr3 1600Mhz Sata 3.0 Usb 3.0 Dvı&Vga Anakart - Vatan Bilgisayar
Artan bütçe ile rahatlıkla r9 285 alabilirsiniz. Hatta r9 285 aldıktan sonra bile elinizde kalan 15 tl'ye 35 tl daha eklerseniz bu soğutucu alıp işlemciyi daha iyi soğutursunuz. GTA V'de optimizasyon sorunları olmazsa r9 270x oynatır ama ultrada oynayacağını sanmam o yüzden önerdiğim şeyleri yapıp 285 alıp ultrada sıkıntısız oynayabilirsin. Soğutmaya gelirsek arkadaşının önerdiği sistemi stok fan ile kullanacaksın sanırım bu da işlemcinin iyi soğutulmayacağı anlamına gelir. Bence benim dediklerimi yap ve 285 ile GTA V'in keyfini çıkar.

İşlemci ve anakartı bunlarla değiştirin.
İşlemci: www.vatanbilgisayar.com: Pentium G3258 Soket 1150 3.2GHz 3MB Cache 22nm İşlemci - Vatan Bilgisayar
Anakart: www.vatanbilgisayar.com: Msi H81M-P33 İntel H81 Soket 1150 Ddr3 1600Mhz Sata 3.0 Usb 3.0 Dvı&Vga Anakart - Vatan Bilgisayar
Artan bütçe ile rahatlıkla r9 285 alabilirsiniz. Hatta r9 285 aldıktan sonra bile elinizde kalan 15 tl'ye 35 tl daha eklerseniz bu soğutucu alıp işlemciyi daha iyi soğutursunuz. GTA V'de optimizasyon sorunları olmazsa r9 270x oynatır ama ultrada oynayacağını sanmam o yüzden önerdiğim şeyleri yapıp 285 alıp ultrada sıkıntısız oynayabilirsin. Soğutmaya gelirsek arkadaşının önerdiği sistemi stok fan ile kullanacaksın sanırım bu da işlemcinin iyi soğutulmayacağı anlamına gelir. Bence benim dediklerimi yap ve 285 ile GTA V'in keyfini çıkar.
1.810 TL denk geldi 50 lirada soğutucu desek 1.860 benim sistemime göre ilerde o.c şansı vardı , soğutucusu biraz eksik kalıcaktı ve sdd yoktu GTA V, Battlefield 4 , Cryisis 3 yüksek sistem isteyen oyunları ultra yada orta derecede oynatabilcekmiyim ileriye dönük bu öneriyle ?

GtaV ultra hayal olur.
4K çözünürlükte oynayacağım demedim sistem özellikleri belirlendi bu sistem zaten yetiyor ayrıca bilgisi olan yazsın demiştim boş konuşmak için konuya yorum yazmışsınız.

G3258'e güzel bir overclock yapmanız lazım (4.4 veya 4.5Ghz). Yapabiliyorsanız @Buğra tulpar 'in sistemini alın. Ama overclock yapmayacaksanız şahsen G3258 almanızı tavsiye etmem.
Overlock yapmayı bilmiyorum şahsen 4.4 yada 4.5 Ghz çıkarmı bilemem ama bu sistemi al overlock için destek veririz diyosanız o ayrı konu tabi benım sistemim yetecek diye düşünüyorum sistem gereksinimleri açıklandı zaten GTA V için artık oluruna bakacağız.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı